Naga Markets

CD Projekt z ponad 60% odbiciem od początku września Kurs akcji spółki CD Projekt, najpopularniejszego w Polsce producenta gier komputerowych, rósł podczas piątkowej sesji o około 0,10%. Akcje drożały o 0,12 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 122,30 zł. Jest to przeciętny wynik na tle warszawskiego parkietu, którego główny indeks WIG20 tracił w piątek około 1,04%. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 119,04 zł.

Zwyżka słabnie?

Notowania lidera branży gamingu w Polsce zaliczyły od początku września ponad 60% odbicie. Jest to więc najlepszy okres od początku roku i jeden z najlepszych w całym trendzie spadkowym. Zwyżka udaje się nawet pomimo sporych pozycji krótkich posiadanych przez fundusze inwestycyjne. Obecnie popyt musi zmagać się z oporem w rejonie 123 zł, którego nie udaje się pokonać od początku miesiąca.

cd projekt 24.10.2022
Notowania CD Projekt 24.10.2022

Aktualizacja strategii

W aktualizacji strategii CD Projekt przewiduje m.in. realizowanie trzech “unikalnych, silnych i trwałych” franczyz. Planuje kontynuację wykorzystywania uniwersum “Wiedźmina” (3 projekty) i Cyberpunka 2077″ (1 projekt) oraz nowe, oryginalne IP – “Projekt Hadar”, podała spółka.

Zarząd zapowiedział także otwarcie nowego studia w Ameryce Północnej, dodanie multiplayera do większości przyszłych projektów oraz dalszą ekspansję franczyz w stronę filmu i telewizji.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułPoranek z rynkami – waluty, bitcoin, surowce, DAX oraz metale 24.10.2022 [WIDEO]
Następny artykułBogdanka o niemal połowę tańsza niż w wakacje
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.