Naga MarketsCD Projekt z nową wysoką rekomendacją od Noble SecuritiesAkcje CD Projekt w poniedziałek ponownie tanieją do okolic 250 zł na fali wyprzedaży na szerokim warszawskim rynku, a analitycy Noble Securities w piątek przedstawili nową rekomendację dla waloru sugerują wzrost ceny o niemal 40% względem obecnego poziomu.

CD Projekt z wysoką rekomendacją

Akcje CD Projekt mają podrożeć zdaniem domu maklerskiego Noble Securities. Rekomendacja wydana została 18 grudnia w piątek, gdy cena bieżąca wynosiła 296 zł. Zdaniem analityków DM, w perspektywie kolejnych 9 miesięcy, kurs akcji ma potencjał do odzyskania części zniżki, jaka była efektem premiery nowej gry studia, Cyberpunk 2077.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pomimo głosu wielu branżowych oraz giełdowych ekspertów, które określiły premierę Cyberpunka jako klapę, analitycy Noble Securities dostrzegają pozytywy w tym wydarzeniu dla CD Projekt.

– Premiera gry Cyberpunk 2077 to niewątpliwie sukces marketingowy –w przedsprzedaży na grę złożono ponad 8 mln zamówień, co jest wynikiem znacznie przekraczającym oczekiwania rynku-ale równocześnie rozczarowanie jeśli chodzi o jakość gry w wersji na konsole starszej generacji. – stwierdzili.

Zdaniem Noble Securities, prognozowana sprzedaż gry spadnie, a odpowiadać ma za to głównie kwestia działania Cyberpunka na konsolach starszej generacji.

– Obniżamy prognozowany wolumen sprzedaży gry do końca 2020 r. z 18,8 mln do 15,5 mln egzemplarzy oraz szacowaną sprzedaż w ciągu 12 miesięcy od daty premiery z 27 mln do 23,1 mln egzemplarzy. – ocenili analitycy Noble Securities.

Zwrócili oni także uwagę na w gruncie rzeczy pozytywne oceny graczy, jeśli chodzi o wersję gry na platformę PC. W tym przypadku, gra spotyka się z przychylnymi recenzjami, porównywalnymi do ocen jakie osiągnęły takie światowe hity jak Red Dead Redemption 2, czy Grand Theft Auto V.

– Udział procentowy pozytywnych opinii graczy na Steam w dniu premiery wynosił 71% dając mu kategorię ocen „w większości pozytywne”. W ciągu pięciu dni odsetek ten urósłdo79%, co jest o tyle istotne, iż przekraczając próg 80%, Steam nadaje grze kategorię ocen „bardzo pozytywne”, która występuje w przypadku gier będących benchmarkiem Cyberpunka.GTA V posiada81% pozytywnych ocen na Steam, a Red Dead Redemption 2 82% pozytywnych ocen plasując oba tytuły w kategorii „bardzo pozytywne”. – stwierdzili.

Jednocześnie, dom maklerski zwrócił uwagę na słabe oceny dla wersji konsolowych, szczególnie Xbox One oraz PS4, na których gra z trudem działa, a liczba klatek na sekundę spada do poziomów, które ciężko nazwać grywalnymi.

– Średnia ocen krytyków portalu Metacriticdla gry Cyberpunk wynosi 89/100 dla wersji na PC, 52/100 wersji na PS4 i55/100 dla wersji na Xbox One. Średnia ocen graczy według portalu Metacritic wynosi na dzień sporządzenia aktualizacji rekomendacji;3,0 dla wersji na PS4 i 4,1dla wersji na Xbox One w dziesięciopunktowej skali. Są one związane z błędami i problemami z płynnością rozgrywki. Uwagi dotyczące Cyberpunka w wersji na konsole odnoszą się dokonsol poprzedniej generacji.

Plus500

CD Projekt zapowiedział jednak wypuszczenie szeregu optymalizacyjnych aktualizacji, które mają usprawnić rozgrywkę na konsolach starszej generacji i zlikwidować liczne błędy gry. W związku z tym, rekomendacja Noble Securities zakłada wzrost kursu akcji spółki.

– W wyniku aktualizacji obniżamy cenę docelową z 415,04 zł do 388,49 zł podtrzymując rekomendację KUPUJ. – podsumowali raport analitycy Noble Securities.

Wartość akcji CD Projekt oszacowano na podstawie wyceny metodą DCF na 358,07 zł i porównawczą na 381,52 zł. Cenę docelową w horyzoncie 9-miesięcznym wyznaczyłem na 388,49 zł, tj. 31% powyżej obecnego kursu giełdowego.

CD Projekt z nową wysoką rekomendacją od Noble Securities
Notowania CD Projekt. Źródło: tradingview.com

Pełny raport opublikowany przez Noble Securities znajdą Państwo pod tym linkiem.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here