Naga MarketsCD Projekt z nową rekomendacja na poziomie 231 zł - zapiski giełdowego spekulantaPodczas wtorkowej sesji światło dzienne ujrzała najnowsza rekomendacja DM BOŚ dla CD Projektu. W raporcie datowanym na połowę miesiąca, autorzy obniżyli wycenę akcji CD Projektu do 231 zł z 461 zł poprzednio, zachowując rekomendację “trzymaj”. Obecna wycena rynkowa coraz bardziej zbliża się do 200 zł, lub choćby do ponownego testu wsparcia przy 205-210 zł. Głównym tematem raportu były prognozy sprzedaży “Cyberpunka 2077” w 2020 roku. Analitycy oceniają, że sprzedaż wyniesie do 15,5 mln oraz do 20 mln w ciągu dwunastu miesięcy od premiery, która miała miejsce w grudniu ubiegłego roku. Prognozy wolumenu sprzedaży na lata 2020-24 zmalały o 31% do 49 mln sztuk.

  • Akcje CD Projektu wycenione na 231 zł
  • Obniżone prognozy sprzedaży “Cyberpunka”

Wśród głównych przyczyn porażki “Cyberpunka 2077” DM BOŚ wymienia: przedwczesne ogłoszenie daty premiery, drastyczne różnice pomiędzy mocą obliczeniową 7-letnich konsol starej generacji, a obecnymi PC-etami, dużą liczbę platform startowych oraz problemy komunikacyjne w zespole wynikające z pracy zdalnej. “W ciągu kilku miesięcy CD Projekt, z najbardziej uwielbianego studia na świecie, stał się najbardziej znienawidzonym. Odzyskanie zaufania graczy i inwestorów będzie wieloletnim procesem, ale nie jest niemożliwe” – napisano w rekomendacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Brak impulsu do odbicia

Zdaniem analityków, do końca 2021 roku sprzedaż gry odbuduje się przy wsparciu planowanej jeszcze w marcu tzw. łatki oraz powrotu gry do sprzedaży w PlayStation Store, jak również wydania bezpłatnych i płatnych dodatków do gry i pojawienia się w IV kw. wersji na konsole najnowszej generacji.

cd projekt


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq notowania | biomed lublin cena akcji | mercator kurs | kursy kryptowalut | notowania nasdaq 100 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here