Naga MarketsCD Projekt z nową niższą rekomendacją od DM BDM, jednak zmianą na "kupuj"CD Projekt otrzymał nową rekomendację od Domu Maklerskiego BDM. Zgodnie z raportem opublikowanym 11 stycznia, cena docelowa została przez biuro zmniejszona do 315 zł z 332 zł. Co ciekawe, nastąpiła także zmiana z wcześniej zalecanego “redukuj”, do “kupuj”.

  • W analizie BDM zwrócono uwagę na szereg ryzyk czyhających na spółkę
  • Jednak zdaniem analityków większość jest już wliczonych w cenę
  • Zagrożeniem na rynku gier ma być tylko jeden tytuł, którego wydanie jest planowane na koniec 2021 roku

Nowa rekomendacja dla CD Projekt

Akcje CD Projekt od kilku dni oscylują wokół ceny 250 zł, a analitycy DM BDM pokusili się o sporządzenie nowego raportu i wyznaczenie nowej ceny docelowej dla waloru. Ta wynosić ma 315 zł i jest niższa niż według poprzedniej rekomendacji wynoszącej 332 zł. Analitycy zmienili także zalecenie wystawione przez DM BDM. Teraz brzmi ono “kupuj”, zamiast poprzedniego “redukuj”.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Walory spółki uległy blisko 50 proc. przecenie od grudniowego szczytu. Uważamy, że obecna wycena dyskontuje już większość negatywnych informacji i ryzyk. Nie uwzględnia natomiast prawidłowo sukcesu finansowego jakim jest Cyberpunk. – stwierdzili w raporcie.

CD Projekt z nową niższą rekomendacją od DM BDM, jednak zmianą na "kupuj"
Notowania CD Projekt. Źródło: tradingview.com

Zdaniem Domu Maklerskiego BDM tymi ryzykami są m.in. ryzyko związane ze sprzedażą gry, ewentualnymi pozwami sądowymi, procesem produkcji nad multiplayerem, duża ilością zwrotów, pandemią COVID-19, trudnościami związanymi z pracownikami, otoczeniem konkurencyjnym oraz fluktuacjami walutowymi.

Analitycy z BDM szacują, że sprzedaż Cyberpunka w IV kw. 2020 r. wygenerowała przychody w wysokości 1,9 mld zł.

– 22 grudnia 2020 spółka poinformowała o 13 mln sprzedanych kopii „CP2077” w 10 dni od premiery. Spodziewamy się, że do końca roku liczba ta zwiększy się do 15,6 mln, co pozwoli wypracować 2,8 mld zł przychodów w 2020 roku.

Zobacz również: Spadki CD Projekt obstawia już 5 dużych funduszy według rejestru KNF

– Ponadto w monetyzacji tytułu będzie pomagała budująca się baza nowych konsol (szacujemy, że do końca 2021 roku będzie ich łącznie ok. 31,4 mln czyli ok. 20 proc. ogółu poprzedniej i aktualnej generacji). Spółka cały czas pracuje nad ulepszoną wersją przeznaczoną na next-geny i spodziewamy się jej wydania w IV kw. 2021 r., co jeszcze bardziej napędzi sprzedaż w tym okresie.

Jedynym zagrożeniem, jakie postrzegają pośród swoich konkurentów jest planowana na kolejny rok gra Hogwarts Legacy. Jednak jej późny okres wydania nie powinien zagrażać polskiemu tytułowi przez kolejne kwartały.

– Dodatkowo, naszym zdaniem jedyną tak rozbudowaną produkcją jak „Cyberpunk”, która będzie mogła rywalizować o podobną rzeszę graczy jest „Hogwarts Legacy”. Gra została wstępnie zapowiedziana na 2021 rok. Dostrzegając jednak problemy z dopracowaniem gry z tak rozbudowanym światem nie spodziewamy się jej wydania wcześniej niż w 4Q’21/1Q’22. – podsumowali analitycy DM BDM.

Pełny raport zobaczyć można po kliknięciu w ten link: Raport DM BDM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here