Naga MarketsCD Projekt z kolejnymi spadkami na zakończeniu piątkowej sesjiZamknięcie tygodnia wypadło pod znakiem dalszego osłabienia notowań na krajowym rynku.  Głównym winowajcą spadku WIG20 były akcje CD Projekt, które zniżkowały o ponad 12% czym tylko w pojedynkę obciążyły indeks o ponad 20 pkt. Problemy gry Cyberpunk 2077 w starszych wersjach konsol, ograniczenia w dystrybucji poprzez Playstation Store i komunikat ostrzegawczy dla klientów sklepu Xbox oraz ryzyko nasilenia zwrotów, skutkują rewizjami prognoz w zakresie wolumenów sprzedaży, a więc również oczekiwanych zysków.

CD Projekt ze spadkami, podobnie jak sektor bankowy i energetyczny

Lekkie osłabienie notowały również banki i energetyka. Mocniej zwyżkowały akcje DINOPL, ale ich wpływ, mimo rosnącego udziału w WIG20 (ok. 6,5%) był zbyt słaby. W odniesieniu do bieżącej komunikacji spółek bazowych zwracamy uwagę na poranny raport LPP wykazujący w raporcie za III kw zysk operacyjny nieznacznie powyżej listopadowych szacunków i ok. 10% mniejszy niż przed rokiem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie dziennym FW20 kurs odbija w dół po czwartkowym nieudanym testowaniu szczytu z początku grudnia (2023 pkt.). Piątkowe wygaśnięcie grudniowej serii instrumentów pochodnych, oprócz  kontynuacji rolowania pozycji, nie odznaczało się niczym szczególnym. Po niskim otwarciu powodowanym gównie oczekiwaniami spadku akcji CDPROJEKT, kurs w kolejnych godzinach notowań pozostawał bardzo stabilny, maksymalny zakres wahań w trakcie sesji wyniósł jedynie 21 pkt. zwracamy uwagę na obecny sygnał sprzedaży na MACD.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na rynkach zagranicznych piątkowa sesja przyniosła niewielkie osłabienie głównych indeksów, kontynuowane w porannych notowaniach kontaktów terminowych głównie dla rynków zachodnioeuropejskich. Wprowadzane kolejne restrykcje, ograniczenia w podróżowaniu oraz obawy o pojawienie się nowej odmiany koronawirusa powodują niepokój wśród inwestorów. Z kolei na rynku amerykańskim porozumienie w sprawie pakietu pomocowego o wartości 900 mld USD jest poniżej optymistycznych oczekiwań Demokratów (2,2 bln USD), ale też powyżej propozycji Republikanów. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na publikacje krajowych danych o produkcji budowlanej oraz sprzedaży detalicznej.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here