Naga MarketsCD Projekt z kolejnym niższym dołkiem. Ryzyko spadku do 206 zł Kurs akcji spółki CD Projekt, najpopularniejszego w Polsce producenta gier komputerowych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,01%. Akcje drożały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 237,50 zł. Jest to słaby wynik na tle warszawskiego parkietu, którego główny indeks WIG20 zyskiwał wczoraj około 1,32%. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 232 zł. W sumie od grudniowego szczytu, kurs spadła o ponad 50%.

Brak impulsu do odbicia

Notowania lidera branży gamingu w Polsce nadal wyglądają bardzo słabo i jedynym pozytywnym zjawiskiem jest wyhamowanie dynamiki spadku. Można powiedzieć, że na obecnych poziomach panuje jakaś równowaga między popytem a podażą, jednak stronie popytowej zdecydowanie brakuje jakiegoś impulsu np. pozytywnej informacji. Spoglądając na wykres, wydaje się, że realne jest ryzyko dalszego obsuwania się notowań z kolejnym celem przy 206 zł.

InvestCuffs

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania CD Projekt 9.03.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Obniżone prognozy

Ipopema Securities obniżyła prognozy sprzedaży gry Cyberpunk 2077 przez CD Projekt do odpowiednio 16 mln kopii w 2020 roku i 9 mln kopii w 2021 wobec prognozowanych wcześniej odpowiednio 25 mln i 10,3 mln, podał broker. “Premiera gry Cyberpunk 2077 zademonstrowała wysoki potencjał drzemiący w tytule, jednakże jednocześnie ukazała jak dużym wyzwaniem jest wyprodukowanie nowatorskiej gry AAA. Recenzje graczy wskazują, iż gra nie dorównała oczekiwaniom przed nią stawianym, przede wszystkim pod kątem ogólnej jakości produkcji.

Ze względu na niskie oceny użytkowników oraz niepewność odnośnie przyszłej sprzedaży gry na konsolach, obniżamy nasze prognozy sprzedaży Cyberpunka do odpowiednio 16,0/9,0m kopii w 2020/2021E (z 25,0/10,3m prognozowanych wcześniej)” – czytamy w raporcie. Obecnie broker szacuje sprzedaż gry na 54 mln kopii w 5- letnim cyklu od premiery oraz postrzega Red Dead Redemption 2 (36 mln kopii sprzedanych w 27 miesięcy) jako najbliższą grę porównywalną dla Cyberpunka.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: waluty online | wykres bitcoina | cena bitcoina | nasdaq kurs | bitcoin kurs dzisiaj | akcje jsw forum |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here