Naga MarketsCD Projekt z imponującym wzrostem. Szósty z rzędu udany tydzień handlu na GPWZa nami szósty z rzędu, udany tydzień handlu na GPW w Warszawie, gdzie stopa zwrotu Warszawskiego Indeksu Giełdowego wyniosła +1,03%. Piątkowa sesja przebiegła w umiarkowanie pozytywnych nastrojach.

CD Projekt zyskał prawie 6 procent, GPW z dobrymi wynikami w ostatnich tygodniach

Handel na spółkach należących do indeksu WIG20 rozpoczął się od spadków, a dopiero po godzinie 12:00 strona popytowa wspomogła sytuację wyprowadzając ostatecznie ww. indeks powyżej poziomów czwartkowego zamknięcia. Na uwagę zasługiwały min. walory CD-Projekt, które zakończyły handel na poziomie +5,95%. Tym samym udało się zamknąć lukę spadkową powstałą po ogłoszeniu na początku tygodnia wyników za I kwartał 2021 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
W Stanach Zjednoczonych uwaga inwestorów była zwrócona na dane w zakresie tamtejszego rynku pracy. Po optymistycznym raporcie ADP, który w znacznym stopniu przebił oczekiwania rynku (wg badania, w maju powstało 978 tys. nowych miejsc pracy vs. spodziewanych 650 tys.), oficjalne dane z Departamentu Pracy (559 tys.) okazały się być gorsze od konsensusu, który zakładał powstanie 660 tys. nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym. Powyższe nie odbiło się jednak na zachowaniu tamtejszych rynków akcji, które zakończyły handel na dodatnich poziomach. Inaczej rzecz się miała w przypadku rynków walutowych, gdzie po publikacji odnotowano natychmiastową wyprzedaż amerykańskiej waluty.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W godzinach porannych atmosfera na rynkach akcji utrzymuje się na neutralnym poziomie. O ile japoński Nikkei225 zakończył handel na lekko dodatnich poziomach o tyle kontrakty terminowe na S&P500 i DAX30 są handlowane poniżej poziomu piątkowego zamknięcia. Powyższe, tworzy środowisko do lekkiej korekty na głównych indeksach akcji po ostatnich wzrostach.

Głównym punktem nadchodzącego tygodnia w Polsce będzie środowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Konsensus zakłada oczywiście utrzymanie na niezmienionym poziomie stóp procentowych. Niemniej jednak dla rynków istotne będą zapewne wszystkie, nawet te niewielkie, zmiany w publikowanym komunikacie. Rynek będzie w nich szukać sygnałów zwiastujących zmiany w dotychczasowej narracji NBP. Szczególnie istotne będzie postrzeganie przez Radę dalszego kształtowania się ścieżki inflacji, która wyraźnie przyśpieszyła w maju (do 4.8% r/r). Pojawiające się jak dotąd komentarze niektórych członków RPP sugerują stopniową zmianę ich stanowisk, w tym również tych uważanych za „gołębich”.

Oprócz opublikowanych danych dotyczących inflacji CPI kluczowym będą również wyniki projekcji NBP, które poznamy już w lipcu. W strefie euro uwagę przyciągnie natomiast czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Poza tym niewiele będzie danych, które w istotny sposób mogłyby wpłynąć na sentyment na rynku. Opublikowany zostanie między innymi finalny szacunek dynamiki PKB w strefie euro w pierwszym kwartale. Wstępne dane wskazały na spadek o 1.8% r/r i o 0.6% w ujęciu kwartalnym.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs franka prognozy | kryptowaluty | rekomendacje giełdowe 2020 | kurs rubla | kurs cdr | biomed lublin gpw | cd projekt notowania |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here