Naga MarketsCD Projekt z dużą zwyżką. FW20 blisko górnego ograniczeniaPoczątek tygodnia na krajowym ryku przyniósł mocną zwyżkę kontraktów terminowych na WIG20. Ale w grupie spółek indeksu bazowego zachowanie poszczególnych podmiotów było bardzo niejednorodne.

KGHM z ponadprzeciętnym wzrostem. Sektor finansowy z gorszymi wynikami

Wzrost WIG20 należy zawdzięczać ponadprzeciętnej zwyżce KGHM, spółek energetycznych, operatorów telekomunikacyjnych oraz CDPROJEKT. Natomiast słabszy dzień miał sektor finansowy oraz paliwowy. Dla KGHM silnym wsparciem są utrzymujące się wysokie ceny srebra. Na wykresie dziennym FW20 kurs jest blisko górnego ograniczenia kilkutygodniowego trendu bocznego szacowanego przy wartości ok. 1855 pkt. Poziom obrotów nie jest zbyt duży i wyraźnie poniżej średniej wolumenu z II kw, ale też okres wakacyjny nie sprzyja aktywności, zwłaszcza na rynku terminowym o większym udziale w obrotach inwestorów indywidualnych.

Na diagramie 60-min notowania domknęły spadkowe okno cenowe jakie pojawiło się po piątkowej sesji. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium makro zwracamy uwagę na odczyt wskaźnika nastrojów konsumentów Conference Board, dla którego w ślad za ostatnio słabszym odczyty wskaźnika nastrojów Uniw. Michigan jest oczekiwany niewielki spadek.

Pojawiają się jednak opinie, że zarówno wzrost zakażeń jak i słabsze odczyty z gospodarki będą sprzyjać podtrzymywaniu ultrałagodnej polityki głównych banków centralnych.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here