Naga MarketsCD Projekt z dobrą sesją, wzrost przecenionego WIG-Games o 1,5 procentWczorajsza sesja na GPW to kontynuacja tendencji z pierwszej części tygodnia, czyli realizacji zysków w przypadku dużych spółek oraz bocznej korekty w przypadku średnich i mniejszych podmiotów. WIG20 stracił najwięcej od połowy maja bo -0,86% przybliżając się do 2 200 pkt.

CD Projekt skończył sesję nad kreską, RPP pozostawiła wszystkie stopy procentowe bez zmian

Pomimo wzrostów spółek, które radziły sobie gorzej w ostatnich miesiącach (CD Projekt, Allegro) przewaga podaży obserwowana była w przypadku najmocniejszych ostatnio sektorów czyli energetyki (-3,8%) oraz górnictwa (-2,4%). Wyraźnie tracił także indeks WIG-Telekomunikacja (-2,4%), a rotację widać była w kierunku przecenionego WIG-Games (+1,5%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Na środowym posiedzeniu RPP pozostawiła wszystkie stopy procentowe bez zmian. W komunikacie podano m.in., że NBP nadal będzie prowadził skup aktywów (SPW i papiery z gwarancją SP), oferował kredyt wekslowy i może stosować interwencje FX. RPP przywróciła w komunikacie po czerwcowym posiedzeniu stwierdzenie, że polityka NBP stabilizuje inflację w celu w średnim terminie i sprzyja utrwaleniu ożywienia. Dodała, że reakcja polityki RPP na szoki jest elastyczna. W efekcie na potwierdzenie gołębiej retoryki banku centralnego lekko osłabił się złoty, a rentowności obligacji skarbowych spadły, jednakże nie były to duże ruchy, a ponadto były one zgodne z tendencjami obserwowanymi na globalnych rynkach długu i walut.

Na rynkach bazowych w środę lekką przewagę osiągnęli sprzedający. W Europie na plusie (i czwarty raz z rzędu) na rekordowy poziom dotarł EuroStoxx 600, jednakże niemiecki DAX i brytyjski FTSE straciły po ok. 0,2 -0,4%. Na Wall Street pomimo początkowych lekkich wzrostów, dzień zakończył się spadkami. Nie zmieniają one jednak krótkoterminowej perspektywy indeksu S&P500, który konsoliduje się przy swoich historycznych maksimach.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Gorsze zamknięcie rynku w Stanach Zjednoczonych może być zwiastunek kontynuacji umiarkowanej korekty także w pierwszej części dzisiejszych notowań. Dalszy przebieg sesji zależny będzie od reakcji inwestorów na posiedzenie EBC (publikacja decyzji o 13.45). O godz. 14.30 będzie miała miejsce konferencja prezes EBC Christine Lagarde, która przedstawi uzasadnienie decyzji oraz najnowsze kwartalne projekcje makroekonomiczne. O tej samej godzinie podane zostaną również odczyty inflacji CPI w USA – ewentualne zaskoczenia również mogą wpłynąć na znaczne przesunięcia kapitału na globalnych rynkach finansowych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dax | kurs dolara live | akcje wp | jak kupić ethereum | kurs santander | akcje pko | kurs euro usd |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here