Naga Markets

2023 rok to może być czas gamingu. Dużo ciekawych premier, długo wyczekiwane tytuły i nowe strategie spółek. W nowym nagraniu z serii “Analiza fundamentalna spółek z GPW” Konrad Książak przygląda się dwóm podmiotom z tego rynku. Są to: CD Projekt, który niedawno ogłosił nową bardzo ambitną strategię i w 2023 roku wypuści duży dodatek do Cyberpunka, a także CI Games, który planuje Dual Listing, a 2023 rok będzie stał pod znakiem Lords of the Fallen.

CD Projekt pod lupą Konrada Książaka

CD Projekt to spółka, której polskim inwestorom przedstawiać nie trzeba. Kiedyś największy polski podmiot na GPW, teraz wciąż jeden z największych i należący do WIG20, o kapitalizacji rynkowej około 13,2 mld zł.

Spółka znana jest zwłaszcza z produkcji dwóch dużych serii gier: Wiedźmin oraz Cyberpunk 2077. W ostatnim czasie swoją premierę na konsolach nowej generacji miała odświeżona edycja Wiedźmina III.

Pomimo, że tytuł ma już swoje lata, bo po raz pierwszy na PC pojawił się w 2015 roku, to nadal zbiera bardzo pozytywne recenzje.

TradingView Chart
Kurs akcji CD Projekt SA. Źródło: tradingview.com

Jeśli chodzi serię Cyberpunk 2077, to kluczowy w ostatnim czasie był odbiór serialu powiązanego z uniwersum: Edgerunners. Animacja została pozytywnie przyjęta przez widzów i zebrała bardzo dobre recenzje: na Filmweb uzyskała ocenę 8,0, a na IMDB nieco większą, bo 8,3.

Zobacz również: DM BDM podwyższył rekomendację dla CD Projektu! “CDR może pozytywnie zaskoczyć” 

Dzięki sukcesowi serialu poprawiła się także sprzedaż samej gry, którą jak do tej pory kupiło już 20 mln graczy.

Bossa

Więcej na temat spółki, przyszłych i realizowanych projektów, nowej strategii i wyników finansowych usłyszą Państwo w nagraniu Konrada Książaka dostępnym na kanale YouTube o nazwie Comparic Rynki. Odnośnik do nagrania znajduje się poniżej:

Analiza spółki CD Projekt SA na Comparic.tv

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułPaliwa nie podrożały, choć podatek VAT wzrósł. Czy my za to zapłaciliśmy?
Następny artykułMicroStrategy sprzedało trochę Bitcoinów w 2022 r. Oto dlaczego
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here