Naga MarketsCD Projekt wyceniony na 231 zł w rekomendacji DM BOŚ Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 15 marca, obniżyli wycenę akcji CD Projektu do 231 zł z 461 zł poprzednio, zachowując rekomendację “trzymaj”. W raporcie obniżono prognozy wolumenu sprzedaży “Cyberpunka 2077” w 2020 roku do 15,5 mln oraz do 20 mln w ciągu dwunastu miesięcy od premiery, która miała miejsce w grudniu ubiegłego roku. Prognozy wolumenu sprzedaży na lata 2020-24 zmalały o 31 proc. do 49 mln sztuk.

“W ciągu kilku miesięcy CD Projekt, z najbardziej uwielbianego studia na świecie, stał się najbardziej znienawidzonym. Odzyskanie zaufania graczy i inwestorów będzie wieloletnim procesem, ale nie jest niemożliwe” – podano w rekomendacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Pomimo poważnych, lecz przejściowych problemów reputacyjnych CD Projekt dołożył właśnie drugą wielką franszyzę do swojego portfolio, a każda z nich przyciągnęła wielomilionową społeczność graczy, co jest wartością, której nie można lekceważyć” – dodano.

Coraz bliżej 200 zł

Analityk prognozuje, że w 2020 roku spółka wypracowała 1,175 mld zł zysku netto. W 2021 roku szacuje wynik na 623,8 mln zł, a w 2022 roku na 1,11 mld zł.Na wykresie niewiele się ostatnio dzieje i cena porusza się tuż nad ostatnim dołkiem. Na razie nie widać impulsów, które mogłyby poruszyć notowaniami.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq notowania | biomed lublin cena akcji | mercator kurs | kursy kryptowalut | notowania nasdaq 100 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here