Naga MarketsCD Projekt wyceniony na 142 zł przez DM BOŚ. Na wykresie ryzyko końca korekty przy 180 złAnalitycy DM BOŚ, w raporcie z 10 maja, obniżyli wycenę akcji CD Projektu do 142 zł z 231 zł poprzednio, zachowując rekomendację “trzymaj”. Analitycy obniżyli prognozy wolumenu sprzedaży “Cyberpunka 2077” w 2021 r. i 2022 r. do odpowiednio 3,6 mln i 5,9 mln sztuk. Poniżej kluczowe cytaty z raportu.

  • Akcje CD Projekt kosztują obecnie mniej niż 170 złotych, odbijając jednak od majowego dołka na wysokości 151 zł
  • Od początku roku CDR na GPW jest przeceniany o niemal 40%
  • Do osiągnięcia poziomu wyceny DM BOŚ notowaniom nadal jednak brakuje

CD Projekt z kolejną niższą wyceną

Eksperci DM BOŚ tłumaczą, że obniżka prognoz sprzedaży kluczowe gry to efekt kilku czynników, takich jak brak powrotu gry do sprzedaży w sklepie Sony, ujawnienie przez spółkę, że w najbliższej przyszłości nie zamierza wydać wersji on-line “Cyberpunka 2077” w trybie wieloosobowym, zaksięgowanie 185 mln zł rezerwy na zwroty w raporcie rocznym (co może świadczyć, że spółka nie oczekuje w br. znaczących przychodów ze sprzedaży pudełkowej wersji “Cyberpunka 2077”) oraz to, że ponad połowa zespołu pracującego nad “Cyberpunkiem 2077” zajmuje się naprawą gry.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Obecnie zakładamy, że wolumen sprzedaży w 2021 i 2022 roku wyniesie odpowiednio 3,6 mln i 5,9 mln sztuk, czyli o 49 proc. i 37 proc. mniej niż oczekiwaliśmy wcześniej (odpowiednio 7 mln i 9,3 mln sztuk). Obniżamy również prognozy wolumenu sprzedaży w okresie 2020-24 o 28 proc. do 35,2 mln sztuk (poprzednio 49,0 mln)” – napisano.

“Biorąc pod uwagę fakt, że jest to pierwszy kwartał wyników po debiucie dużej gry, takie oczekiwania oznaczają duże rozczarowanie” – dodano.

Czytelny układ ekstremów

Warto zwrócić uwagę na notowania w niższej sakli czasowej. Na wykresie 2 godzinnym dobrze widoczny jest układ coraz niższych wierzchołków. Za sobą mamy całkiem spore odbicie w porównaniu do poprzednich korekt. Kluczowym oporem są okolice 180 zł, które mogą zakończyć wzrostową korektę.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa naftowa kurs | notowania dolara | usd | dax indeks | akcje pgnig najnowsze wiadomosci |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here