Naga MarketsCD Projekt wyceniany na ponad 200 zł. Spółka w końcu wybije?Podczas wtorkowej sesji CD Projekt prezentował się bardzo solidnie, notując wzrost o 4,46%, dzięki czemu udało mu się zamknąć powyżej 200 zł (dokładnie: 203,90 zł). Jest to poziom, który spółka po raz ostatni obserwowała w połowie lipca. Co więcej, podczas dzisiejszej sesji CD Projekt ponownie zyskuje. Akcje gamingowego giganta wyceniane były na nawet 206 zł.

Akcje CD Projekt powyżej 200 zł. Czy CDR utrzyma się nad poziomem?

W trakcie środowego otwarcia CD Projekt notuje wyraźne wzrosty swojej giełdowej wyceny. Akcje spółki zyskuje obecnie 1,03%, co oznacza wzrost o 2,10 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 203,90 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 206,00 zł.Podczas ostatniego miesiąca akcje CD Projekt oscylowały 180 – 200 zł, nie mogąc jednak wybić powyżej tej wartości. Wczorajszy ruch wzrostowy z zamknięciem powyżej okrągłego poziomu 200 zł (wraz z dzisiejszą kontynuacją) może wskazywać na bycze nastroje na walorach spółki, choć należy przypomnieć, że krótkotrwałe wybicie powyżej 200 zł miało już miejsce m.in. w połowie lipca.

CD Projekt wyceniany na ponad 200 zł. Spółka w końcu wybije?
Notowania CD Projekt dnia 13.10.2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie ubiegłorocznych szczytów (z 4 grudnia 2020) akcje spółki wyceniane były na 443 zł na zamknięciu, jednak w trakcie sesji 7 grudnia ich wycena dochodziła nawet do 464,20 zł. Od tego momentu spółka zaliczyła spektakularnych krach, który to zniósł notowania w okolice 150 zł w maju 2021 roku. Od tego czasu spółka kilkukrotnie próbowała ruszyć na północ, jednak za każdym razem odbijała się od oporu na ok. 200 zł (m.in. w połowie czerwca, następnie w połowie lipca oraz połowie września).

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Lekcja wyciągnięta z Cyberpunk2077

CD Projekt postanowił wyciągnąć lekcje z fiaska Cyberpunka2077. Jednym z elementów, które mają zostać poprawione, jest zatrudnienie nowych pracowników, których to liczba ma rosnąć średnio o 20% rocznie, co ma pomóc przywrócić stan sprzed pandemii.

– Retrospekcja projektu, który nie poszedł dokładnie zgodnie z planem, wyzwoliła silną motywację do zmian – powiedział Bloombergowi Kiciński.

invest

Spółka planuje implikować również nowy model pracy, dzięki czemu poprawie ulec ma efektywność robót nad kolejnymi tytułami. Jednocześnie Kiciński wskazał, że CD Projekt mierzy się obecnie z bardzo dużą konkurencją ze strony zagranicznych podmiotów. Pandemia spopularyzowała pracę zdalną, sprawiając, że Polskie firmy często muszą teraz konkurować płacowo z USA. Co więcej, wstępne badania wskazują, że pracownicy ci wcale nie kwapią się do szybkiego powrotu przed korporacyjne biurka.

Niemniej spółka posiada spore zasoby wolnej gotówki (ponad 1 mld zł), które może wykorzystać m.in. do zwiększenia zatrudnienia nawet do 100 osób w Digital Scapes, czyli pierwszej zagranicznej placówki, która została jakiś czas temu zakupiona w Kanadzie.

Kiciński jest „ostrożnie zadowolony” z pierwszych rezultatów zmian w organizacji, ale nie chciał potwierdzić, że wersja Cyberpunka zoptymalizowana pod kątem konsol nowej generacji, która ma się ukazać jeszcze w tym roku, pojawi się na czas, co jest głównym celem inwestorów szukających punktu zwrotnego.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dino akcje notowania | benefit notowania | kurs dolara usd | newconnect notowania | ten square games akcje wykres | cdprojekt akcje wykres | dax analiza |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here