Naga MarketsCD Projekt wyceniany na 137 zł przez DM BOŚ. To kolejna obniżona rekomendacja Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 30 maja, obniżyli cenę docelową akcji CD Projektu do 137 zł z 142 zł, a rekomendację do “sprzedaj” z “neutralnie”. Analitycy zakładają, że w pierwszym kwartale 2021 r. sprzedaż Cyberpunka 2077 wyniosła 0,5 mln sztuk, co powinno pozwolić spółce na wygenerowanie 34,7 mln zł zysku netto.

“Obniżamy długoterminową rekomendację fundamentalną do sprzedaj (poprzednio neutralnie). Korygujemy naszą 12-miesięczną wycenę o wypłatę dywidendy w wysokości 5,00 zł na akcję (ustalenie praw 1 czerwca), w następstwie czego wycena wynosi 137,0 zł na akcję (poprzednio 142,0 zł na akcję), co implikuje 21 proc. potencjał spadkowy” – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Biorąc pod uwagę fakt, że jest to pierwszy kwartał wyników po debiucie dużej gry takie oczekiwania oznaczają duże rozczarowanie” – napisano.

“Sprzedaż Cyberpunka 2077 na platformie Steam pozostaje stosunkowo słaba mimo poprawek i okresowych upustów. Dodatkowo analiza liczby graczy i liczby nowych opinii na Steam nie rokuje dobrze dla sprzedaży gry w drugim kwartale, która wg naszych szacunków może być niższa niż w pierwszym kwartale; zakładamy, że obecny wolumen sprzedaży na platformie Steam to 70-80 proc. łącznej sprzedaży Cyberpunka 2077, a jeśli nastąpi w czerwcu poprawa, to wyniki finansowe za II kwartał mogą być równie słabe, jak oczekiwane za I kwartał br.” – dodano.

Kurs w konsolidacji

Notowania od kilku tygodni podlegają konsolidacji. Najnowsza wycena DM BOŚ sugerowałaby więc, że kurs opuści ten zakres dołem, wyznaczając nowe minima trendu spadkowego.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje | notowanie ropy | kernel akcje | dax kurs | dax 30 | playway kurs | akcje bml |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here