Naga MarketsCD Projekt 29 lipcaW trakcie środowej sesji spółki wchodzące w skład indeksu WIG20 podzieliły się niemal po równo: 11 z nich zyskiwało na wartości, a 9 traciło. Choć największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach Cyfrowego Polsatu, a największe spadki na wykresie JSW, to jednak zestawienie CD Projektu i Orlenu przyćmiło wszystko.


CD Projekt zrzuca PKN Orlen z giełdowego podium

Cena akcji PKN Orlen spadła w trakcie środowej sesji o 2,73%, co było 2. najgorszym wynikiem spośród spółek tworzących indeks WIG20. Równocześnie dostrzec można było 0,55% wzrosty ceny akcji CD Projekt.

Fakt ten sprawił, że 19 lutego 2020 roku, o godzinie 16:00 akcje CD Projekt notowane były po 328,90 zł, a PKN Orlen po 73,90 zł, co daje wartość giełdową tego pierwszego 31 613 mln zł, a tego drugiego 31 608 mln zł. Pod koniec sesji różnica ta się jeszcze pogłębiła. Obecnie cena akcji CD Projekt plasuje się na poziomie 330,80 zł, co daje kapitalizację na poziomie 31,8 mld zł, podczas gdy PKN Orlen notowany jest na poziomie 73,44 zł za akcję, co w konsekwencji daje kapitalizację na poziomie 31,4 mld zł.

Oznacza to, że wartość rynkowa producenta gier jest teraz większa niż paliwowego giganta. Warto także zwrócić uwagę, że CD Projekt, który zaledwie rok temu znalazł się na liście 10 największych spółek notowanych na GPW, a pod koniec ubiegłego roku był piąty, teraz wskoczył już na najniższe miejsce podium.

Warto jednak zwrócić uwagę, że awans CD Projektu odpowiedzialne są dwa czynniki: wzrost ceny akcji producenta gier oraz równoczesny spadek wyceny paliwowego molocha. Notowania CD Projekt wzrosły od początku roku o 18,35% ustanawiając tym samym nowe ATH:

W tym samym czasie cena akcji PKN Orlen osunęła się natomiast o 14,43% do jednego z najniższych poziomów od listopada 2016 roku:

Za wzrostami ceny akcji CD Projekt stoją oczekiwania na sukces gry Cyberpunk 2077. Okazuje się, że mimo, iż premierę przesunięto o pięć miesięcy z 16 kwietnia na 17 września 2020 roku, to jednak inwestorzy znacząco się tym nie przejęli.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: GBP/AUD – w trendzie wzrostowym
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: Bogdanka tnie wydobycie o 25%, a kurs spada o 15%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here