Naga MarketsCD Projekt wraca do formy. Kurs w kierunku 400 zł Kurs akcji spółki CD Projekt, najpopularniejszego w Polsce producenta gier komputerowych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,44%. Akcje drożały o 16,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 386,90 zł. Jest to dobry wynik na tle warszawskiego parkietu, którego główny indeks WIG20 zyskiwał wczoraj około 0,28%. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 381,20 zł. W sumie odbicie z połowy marca przynosi już wzrostu kursu o około 120%.

Wracamy na 400 zł

Notowania spółki pokazały moc w ostatnich dniach. Także wczorajsza sesje, na której nastroje na szerokim rynku były dość mieszane, zakończyła się zdecydowanym sukcesem popytu na akcjach spółki. Wydaje się, że może zaczynać się ostatnie podbicie notowań przed premierą najbardziej oczekiwanej gry roku „Cyberpunk 2077”. Najbliższym celem kupujących jest linia korekty w rejonie 400 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują

cd projekt 5.11.2020
Notowania CD Projekt 5.11.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kolejne przesunięcie

Gra “Cyberpunk 2077” jest gotowa, o czym świadczy zakończenie procesu jej certyfikacji, niemniej jednak trwają wciąż prace nad podnoszeniem jej jakości – stąd decyzja o przełożeniu premiery gry o 21 dni do 10 grudnia, podało CD Projekt. Spółka podkreśla, że najważniejszym wyzwaniem jest konieczność przygotowania i przetestowania dziewięciu odrębnych wersji gry.

“Niektórzy spośród was mogą zastanawiać się, jak dzisiejszy komunikat ma się do informacji, że gra już jakiś czas temu osiągnęła status ‘gold’. Zakończenie procesu certyfikacji – równoznaczne z osiągnięciem statusu ‘gold’ – oznacza, że gra jest gotowa, może zostać ukończona i zawiera całą planowaną zawartość. Nie oznacza natomiast, że zaprzestaliśmy prac związanych z podnoszeniem jej jakości.

Wręcz przeciwnie – na tym koncentrują się wysiłki, które doprowadzą do wydania tzw. Day 0 patcha w dniu premiery. To właśnie ten etap projektu został przez nas niedoszacowany” – napisali wiceprezes Marcin Iwiński i członek zarządu Adam Badowski w oświadczeniu zamieszczonym na profilu spółki na Twitterze.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here