Naga MarketsCD Projekt wprowadza 6-dniowy dzień pracy. Akcje spółki tanieją o 2,5%Zbliżająca się premiera Cyberpunk 2077 wymusiła na władzach CD Projekt wprowadzenie sześciodniowego tygodnia pracy. Zmiana na zagwarantować, że nowy produkt studia będzie gotowy na 19 listopada.

Prezes CD Projekt bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wprowadzenie crunch’u.

– Cyberpunk 2077 ma ukazać się na konsolach i komputerach PC.

– Studio zapowiada, że premiera gry nie zostanie opóźniona.

Pracownicy CD Projekt zmuszeni do nadgodzin

Jak podaje Bloomberg, Adam Badowski, prezes spółki, zdecydował się na wprowadzenie obowiązkowego „crunch’u”, czyli wyjątkowo intensywnej organizacji pracy. Firma podjęła taki krok, pomimo zeszłorocznych zapowiedzi o unikaniu zmuszania swoich pracowników do brania nadgodzin.

Według pracownika CD Projekt, który skontaktował się z Bloombergiem, wielu pracowników od ponad roku pracuje w weekendy i po oficjalnych godzinach pracy.

Firma zamierza opublikować swoją grę nie tylko na komputerach, ale także na konsolach najnowszej generacji: PlayStation 5 od Sony i Xbox Series od Micorsoftu.

Jak donosi Bloomberg, w wiadomości wysłanej do pracowników Badowski stwierdził, że jest optymistycznie nastawiony co do stanu gry w dniu premiery, jednak obecnie studio musi skupić się na poprawianiu istniejących niedociągnięć i błędów.

Polskie studio nie chce ponownie opóźniać premiery

Od dziś całe studio deweloperskie jest w nadprodukcji. Oznacza to typową dla was ilość pracy i dodatkowo jeden dzień weekendu. Biorę to na siebie, aby ponieść pełne konsekwencje tej decyzji. Wiem, że jest to w bezpośredniej sprzeczności z tym, co mówiliśmy o crunch’u. Jest to również w bezpośredniej opozycji do tego, w co osobiście wierzyłem już jakiś czas temu – ten crunch nigdy nie powinien być odpowiedzią. Wykorzystaliśmy jednak wszystkie inne możliwe sposoby odnalezienia się w tej sytuacji. – pisał Badowski.

Dyrektor finansowy CD Projekt poinformował agencję Bloomberga, że data premiery nie jest zagrożona i nie dojdzie do ponownego jej przesunięcia. Mimo to cena akcji CD Projekt spada w środę o 2,57% i oscyluje w okolicach 420 złotych.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji CD Projekt w ciągu 3 ostatnich dni, źródło: stooq.pl


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here