Naga MarketsCD Projekt - wielka spekulacja na akacjach spółki - zapiski giełdowego spekulantaW ubiegłym tygodniu sporo działo się na akcjach największego, polskiego producenta gier. Kurs CD Projekt doczekał się mocnego odbicia i zaledwie w kilka sesji odrobiono ponad połowę strat z wielkiego załamania po premierze „Cyberpunka”. Za takim ruchem stoi kilka powodów. Korzystna rekomendacja czy też wypowiedź Elona Muska o tym, że gra zachwyca estetyką to nie wszystko. Za wzrostami stoją także zmniejszające się pozycje krótkiej sprzedaży na akcjach CD Projekt. Entuzjazm, który zapanował w zeszłym tygodniu studzi jednak zarządzający Rockbridge TFI, który w specjalnym raporcie wskazuje na pewne zagrożenia dla spółki.

  • Sporo czynników stoi za odbiciem na akcjach CD Projektu
  • Spółka otrzymała pozew sądowy w USA

Głównie chodzi o to, że na kolejną grę (nowe cześć Wiedźmina) będziemy czekać aż do 2025 roku. To może sprawić, że zabraknie impulsów do zwyżek cena akcji. W jego ocenie spółka nie będzie w stanie przeskoczyć problemów ze starymi konsolami. Tu nie uda się znacząco uratować sprzedaży. Pozytywem jest jednak fakt, że większość sprzedaży pochodzi z wersji na PC. Po za tym, posiadaczy nowych konsol będzie przybywać, co może przekładać się na dłuższą sprzedaż gry.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wysoka zmienność w minionym tygodniu

Wśród dużych zagrożeń, autor wskazuje tryb multiplayer. Gra jest tak rozległa, że taka wersja stanowi duże wyzwanie. Jeżeli ponownie pojawiłyby się liczne błędy, może to spółkę sporo kosztować. Na wykresie fala optymizmu zakończyła się w piątek, realizacją zysków ze spekulacyjnego podbicia notowań i spadkiem o ponad 16%.

cd projekt


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza btc | notowania dow jones | biomed cena akcji | kurs akcji pkn orlen | cena akcji mercator medical |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here