Naga Markets
CD Projekt wart już 40 mld zł dzięki skupowi akcji
Kurs akcji CD Projekt wybija się z lipcowej korekty i zdobywa kolejne rekordowe szczyty nieznacznie pobudzany skupem akcji przeprowadzanym przez spółkę w ramach realizacji programu motywacyjnego.

  • CD Projekt od lipcowych lokalnych minimów zyskał już 19%.
  • Od początku roku akcje spółki podrożały o ponad 48%.
  • CD Projekt przeprowadza między 30 lipca a 19 sierpnia skup 516 tys. akcji.

CD Projekt w trendzie wzrostowym

Notowania CD Projekt odzyskały początkiem sierpnia poziomy z maja 2020 roku, wybijając się w silnym trendzie wzrostowym z dołka z 14 lipca 2020 roku, gdy kurs w trakcie sesji zszedł nawet tak nisko jak 351,10 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
CD Projekt wart już 40 mld zł dzięki skupowi akcji
Notowania CD Projekt na GPW. Źródło: stooq.pl

Akcje CD Projekt we wtorek drożały nawet do 423 zł, najwyższej historycznie ceny za akcję spółki, a sesję zakończyły z ceną zamknięcia 417,50 zł. W środowej sesji, jak do tej pory, przeważa strona podażowa i po otwarciu kurs obniżył notowania do 412,20 zł, by potem odbić do okolic 416 zł.

Zwyżce kursu akcji CD Projekt w niewielki, ale dostrzegalny zdaniem ekspertów, sposób pomaga przeprowadzany przez spółkę skup akcji w ramach zrealizowanego programu motywacyjnego na lata 2016-2021. Rozpoczął się on w czwartek 30 lipca i potrwa do 19 sierpnia, a cena nabycia akcji ma znajdować się w zakresie 1-500 zł.

Skup akcji zakłada wykupienie maksymalnie około 516 tys. sztuk akcji, a spółka przeznaczy na to 250 mln zł. Łączna liczba akcji CD Projekt w handlu na GPW to 96 mln 120 tys., a więc skup dotyczy około 0,5% wszystkich papierów. Zakładając więc równomierny dzienny wykup akcji przez CDR przez czas trwania skupu, jest to około 35 tys. sztuk akcji dziennie, podczas gdy średni dzienny jest poniżej 500 tys.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here