Naga MarketsCD Projekt w konsolidacji. Inwestorzy czekają na patche do Cyberpunka Kurs akcji spółki CD Projekt, najpopularniejszego w Polsce producenta gier komputerowych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,05%. Akcje taniały 2,70 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 249,30 zł. Jest to słaby wynik na tle warszawskiego parkietu, którego główny indeks WIG20 zyskiwał wczoraj około 1,92%. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 253,50 zł. W sumie od grudniowego szczytu, kurs spada już o około 50%.

  • Kurs CD Projektu w konsolidacji po ogromnych spadkach
  • Pierwszą szansą na odbicie mogą być wypuszczone łatki do Cyberpunka

Czekamy na łatki

Notowania największej polskiej spółki gamingowej wróciły w poniedziałek do spadków, po kilku dniach wzrostowego odbicia. Na razie to podbicie notowań nie zmienia w najmniejszym stopniu szerszego układu. Cały czas znajdujemy się w konsolidacji po załamaniu kursu jakie nastąpiło tuż po debiucie najbardziej wyczekiwanej gry roku. Obecnie brakuje impulsów do mocniejszego odbicia. Taki mogą być wypuszczane niebawem łatki poprawiające jakość gry. Wydaje się, że jeżeli rozwiążą one większość problemów i zdecydowanie poprawią się dzięki temu opinie graczy na starych konsolach, to pojawi się szansa na nieco większą, wzrostową korektę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania CD Projekt 19.01.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

UOKiK kontroluje CD Projekt

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) sprawdza, jak CD Projekt pracuje nad poprawkami do gry “Cyberpunk 2077” i czy spółka pomaga przy reklamacjach wniesionych przez niezadowolonych klientów. Organ nie wyklucza podjęcia dalszych kroków. “Występujemy do przedsiębiorcy o wyjaśnienia problemów z grą i działań przez niego podjętych.

Sprawdzimy, jak producent pracuje nad wprowadzaniem poprawek czy rozwiązaniem trudności uniemożliwiających grę na różnych konsolach, ale także jak zamierza działać w stosunku do osób, które złożyły reklamacje i są niezadowolone z zakupu w związku z brakiem możliwości odtworzenia gry na posiadanym sprzęcie mimo wcześniejszych zapewnień producenta” – powiedziała “DGP” rzecznik prasowy UOKiK Małgorzata Cieloch, cytowana na portalu gazety Forsal.pl. Dodała, że po otrzymaniu od przedsiębiorcy wyjaśnień Urząd podejmie decyzje o dalszych krokach.

CD Projekt zapowiadał, że planuje serię aktualizacji (update) gry “Cyberpunk 2077”, zaś w styczniu i lutym 2021 r. przewiduje łatki (patch) gry – razem te poprawki powinny wyeliminować większość najbardziej znaczących problemów występujących na konsolach poprzedniej generacji (last-gen). 23 grudnia spółka podała, że sprzedaż gry “Cyberpunk 2077” do 20 grudnia szacowana była na ponad 13 mln egzemplarzy, z uwzględnieniem zgłoszeń od klientów detalicznych w ramach akcji “Help Me Refund”, otrzymanych bezpośrednio przez spółkę.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here