Naga Markets

Piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Okazuje się, że wskutek kryzysu gospodarczego, spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa, sentyment na giełdzie pozostaje dość negatywny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś bowiem o 0,90 proc.

  • 6 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w piątek na wartości
  • 14 z 20 spółek z WIG20 traciło w piątek na wartości

CD Projekt i Lotos liderami spadków

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zaledwie 6 zyskiwało dziś na wartości a aż 14 odnotowało spadki. Liderem wzrostów okazał się Tauron, którego akcje wzrosły w trakcie piątkowego handlu o 2,34 proc.Po czerwonej stronie tego zestawienia, na szczególną uwagę zasługują natomiast CD Projekt i Lotos, których akcje potaniały odpowiednio 3,21 proc. i 3,29 proc.

Źródło: Stooq

CD Projekt w centrum zainteresowania

Na uwagę zasługuje także fakt, że obroty na CD Projekt były dziś zauważalnie wyższe niż na jakiejkolwiek innej spółce.

Warto także zwrócić uwagę, że statystyki dot. szerokiego rynku prezentują się zauważalnie lepiej niż te dot. WIG20. Spośród spółek wchodzących wykład indeksu WIG20 aż 70 proc. traciło dziś na wartości, podczas gdy statystyki dot. całego parkietu wskazują na spadki “jedynie” 47 proc. spółek.

Źródło: bossa.pl

Akcje CDR najwyżej w historii

Spoglądając na notowania CD Projektu warto zwrócić uwagę, że mimo, iż CDR był dziś najgorszą spółką z indeksu WIG20, to jednak cena jego akcji w dalszym ciągu znajduje się na jednym z najwyższych poziomów w historii. Nawet jeżeli deprecjacja ta będzie kontynuowana i cena akcji osunie się do 427 zł, z czysto technicznego punktu widzenia nie musiałoby to wcale oznaczać zmiany nastawienia rynku. W takim wypadku mogłoby bowiem dojść do wypełniania zasady zmiany biegunów, tj. re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia).

Autor poleca również:

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułPolska: dług publiczny przekroczy konstytucyjny próg zadłużenia? Ocenia członek RPP
Następny artykułAż 13 spółek z GPW podczas piątkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here