Naga MarketsPoniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych już za nami. Okazuje się, że sentyment na warszawskim parkiecie był dziś niezwykle optymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW wzrósł dziś bowiem aż o 3,05 proc.

  • Aż 15 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w poniedziałek na wartości
  • Zaledwie 5 z 20 spółek z WIG20 traciło w poniedziałek na wartości

Lotos liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 aż 15 zyskiwało a zaledwie 5 traciło dziś na wartości. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach Lotosu, którego akcje zyskiwały w trakcie poniedziałkowego handlu aż o 6,51 proc. Po czerwonej stronie tego zestawienia wyróżnić należy natomiast CD Projekt, którego akcje spadły o 4,04 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: Stooq

46 proc. spółek z GPW zyskiwało w poniedziałek na wartości

Największe obroty w trakcie poniedziałkowego handlu odnotowano na akcjach CD Projektu. Warto zwrócić uwagę, że były one ponad 3,5-krotnie wyższe niż na notowaniach pozostałych spółek. Na uwagę zasługuje także takt, iż 46 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskiwało dziś na wartości a 42 proc. odnotowało spadki. Notowania 12 proc. spółek zakończyły natomiast sesję bez większych zmian.

Źródło: bossa.pl

Nowe ATH i spadek o 13,42 proc.

Spoglądając na notowania CD Projektu zauważymy, że w ciągu niespełna 90 pierwszych minut poniedziałkowej sesji akcje spółki wzrosły o 4,79 proc. osiągając w ten sposób poziom 464,20 zł, co było najwyższą wyceną w historii notowań. W ciągu kolejnej godziny te same akcje potaniały natomiast o 13,42 proc.

Przez wzgląd, iż w kolejnych godzinach pojawiła się reakcja popytowa, akcje CDR spadły dziś “jedynie” o 4,04 proc.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAż 14 spółek odnotowało rekord notowań w poniedziałek. CD Projekt stracił na zamknięciu ponad 4%!
Następny artykułScope Fluidics sprzedaje udziały w Curiosity Diagnostics. Interaktywny czat inwestorski z zarządem spółki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here