Naga MarketsCyberpunk 2077Indeks WIG20 kontynuuje wzrost w nowym tygodniu będąc wspieranym przez akcje spółki CD Projekt. 3,3-proc. wzrost kursu CDR jest związany z zaplanowaną na czwartek premierą gry Cyberpunk 2077. Notowania dotarły dziś do historycznego szczytu w okolicach 462 zł za akcje nieznacznie go naruszając.

  • Kluczowy będzie odbiór nowej gry oraz to czy produkt przypadnie do gustu szerszej publiczności
  • Obroty przekraczają 200 mln zł do południa, a kapitalizacja spółki ponownie przekroczyła 45 mld złotych
  • Od wielu miesięcy gra znajduje się na 1. miejscu Top Wishlists Steam
  • Cyberpunk 2077 ma szansę stać się jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii tego przemysłu

Premiera gry Cyberpunk 2077 już za 3 dni

CD Projekt ma za sobą bardzo udany zeszły tydzień, gdy kurs akcji wzrósł aż o 22,14% docierając w okolice historycznych szczytów. Poniedziałek przynosi kolejną falę optymizmu. Efekt tego jest taki, że do południa pojawiły się nowe maksima całej hossy na tym walorze. Naruszony został szczyt z sierpnia 462 zł, gdy kurs wzrósł przed południem do poziomu 464,2 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto pamiętać, że na czwartek zaplanowana jest premiera “Cyberpunk 2077”, czyli kluczowego projektu, na którym w sporej mierze bazują obecne wyceny. Kluczowy będzie odbiór graczy oraz to czy produkt przypadnie do gustu szerszej publiczności. Szczególnie warto uważać (zwłaszcza po takich wzrostach) na scenariusz “sprzedaży faktów”. Pięć lat temu przełomem był “Wiedźmin 3”, który na giełdzie budził podobne emocje.

Obroty przekraczają 200 mln zł do południa, a kapitalizacja spółki ponownie przekroczyła 45 mld złotych.

Po trzech przełożeniach daty premiery tej gry, w końcu trafi ona do graczy 10 grudnia. Od wielu miesięcy gra znajduje się na 1. miejscu Top Wishlists Steam. Również od kilku tygodni Cyberpunk okupuje podium zestawienia Global Top Sellers platformy, pomimo okresu przedpsrzedaży.

Analitycy biur maklerskich spodziewają się, że w dwanaście miesięcy od debiutu nowa gra CD Projektu sprzeda się w 30,4 mln egzemplarzy. “Cyberpunk 2077” ma zatem szansę stać się jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii tego przemysłu.

Kurs CDR na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs CDR na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here