Naga Markets



CD Projekt 14 maja 2019Zeszły tydzień zapowiadał prawdziwy przełom na notowaniach CD Projektu. Kurs ustanowił historyczny szczyt na poziomie 225 zł za akcję. Jednak od początku tego tygodnia, cena akcji systematycznie spada, a w trakcie dzisiejszej sesji kurs spada prawie o -3% do poziomu 207 zł przy obrocie na poziomie 68 mln zł. Czy trend wzrostowy zostanie zachowany?


Zobacz również: CD Projekt: Akcje urosną nawet o 25%?

Te artykuły również Cię zainteresują




Notowania CDR domykają lukę wzrostową

Akcje CDR wzrosły przez ostatni rok o ponad 44%, a kapitalizacja giełdowa (20 mld zł) przewyższa prawie 20-krotnie wartość księgową spółki. Dodatkowo wskaźnik Cena/Zysk oscyluje na wysokim poziomie ponad 191. Duże przewartościowanie akcji firmy sprawia, że inwestowanie w tym momencie wydaje się bardzo ryzykownym pomysłem. Choć optymizm inwestorów nie ulega zmianie, to tak wysokie poziomy akcji mogą sprawić, że kurs zaliczy głębszą korektę.

Jednak na tę chwilę tendencja wzrostowa jest utrzymywana, a coraz wyższe szczyty i dołki sugerują dalsze wzrosty. Ważną strefę wsparcia stanowi obszar 196 – 202 zł, w którym zawiera się psychologiczny poziom 200 zł. Jego przebicie, a zarazem wzrostowej linii trendu umożliwi test wsparcia 176 zł. Jeśli i ono zostanie pokonane będzie to oznaczało wyrysowanie nowego dołka, co mogłoby poskutkować w rozpoczęciu głębszej korekty.

kurs cdr w srode 29 maja 2019
xStation XTB

Zdaniem Sobiesława Kozłowskiego z Noble Securities tak duże zainteresowanie CD Projektem (GPW: CDR) wynika z mody na branżę gamingową oraz z relatywnie dużej zmienności cen akcji. Z całą pewnością zbliżające się targi E3 mogą przynieść kolejne informacje, co do daty premiery Cyberpunka, premia za potwierdzenie może być wtedy jednak niższa niż obecnie.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here