Naga MarketsPo mocno czerwonym poniedziałku, wtorek na akcjach CD Projekt przyniósł tylko chwilową ulgę. Sesja rozpoczynała się od dwuprocentowego odbicia, jednak w godzinach południowych notowania producenta Wiedźmina dokładają kolejną, poważną cegiełkę do spadków, które w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin osiągały nawet 20%.


Osunięcie z historycznych maksimów z powodu plotek na temat Cyberpunk

Od września 2017 roku notowania CD Projekt znajdowały się w nieprzerwanym trendzie wzrostowym rysując historyczne maksima w październiku oraz na początku listopada. Sytuacja diametralnie odwróciła się jednak w tym tygodniu – w efekcie deweloper w przeciągu dwóch dni stracił 2 miliardy łącznej kapitalizacji.

Pogłoski napływające z branży sugerują, że projekt następcy Wiedźmina w ogóle nie został rozpoczęty, a programiści odpowiedzialni za jego rozwój zostali przesunięci do pracy nad trzecią odsłoną przygód Geralta z Rivii. W efekcie może to negatywnie odbić się na dacie premiery nowego tytułu i przenieść ją dopiero na przyszłą dekadę – według niektórych źródeł Cyberpunk ma trafić na półki sklepowe po 2020.

Informacje cały czas są nieoficjalne, a CD Projekt nie odniósł się jeszcze do branżowych plotek. – Nie komentujemy tego materiału – odpowiedziała w rozmowie z Bankier.pl, Pani Katarzyna Szulc z Relacji Inwestorskich. Na portalu eurogamer, który także informował o sprawie, czytamy zaś, że “nasze własne źródło potwierdza, że niektóre wydarzenia są prawdziwe, lecz skala zarzutów jest przesadzona”.

Notowania CD Projekt dzięki TradingView

Notowaniom CD Projektu nie pomógł również fakt, że wczoraj MSCI ogłosił wyniki półrocznej rewizji indeksowej, włączając dewelopera do indeksu MSCI Poland. Według części analityków ruch ten ma pozwolić na wygenerowanie dodatkowego popytu na akcje przedsiębiorstwa w wysokości około 120 milionów dolarów. Chociaż pozwoliło to na poranne odbicie notowań, to niedźwiedzie bardzo szybko powróciły do ofensywy.

mWIG40 traci po silnych spadkach CD Projektu

Uwagę należy zwrócić także na obroty generowane od wczoraj. W poniedziałek wyniosły rekordowe 112 milionów, a we wtorek po zaledwie dwóch godzinach sesji przekraczały granicę 90 milionów zł. Sam CD Projekt spowodował osunięcia indeksu mWIG40 o 1%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here