Naga MarketsWiedźmin GeraltPodczas środowej sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, akcje CD Projekt kontynuują wczorajsze spadki. Minima sesji zostały wyznaczone na poziomie 202,10 zł, natomiast kluczowa strefa wsparcia zaczyna się tu na okrągłym poziomie 200 złotych.

CD Projekt ukradł utwór chorwackiego muzyka?

Z ostatnich doniesień na temat CD Projekt, warto zwrócić uwagę na oskarżenia chorwackiego muzyka dotyczące kradzieży utworu wykorzystanego w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Elvis Stanić w oświadczeniu przesłanym m.in do serwisu GryOnline.pl poinformował, że CD Projekt bezprawnie użył jego utworu pt. Naranča w ścieżce dźwiękowej gry.

Wspomniany wyżej utwór znalazł się na płycie Pieśni Słowian Południowych i został wykorzystany jako pieśń ludowa przez zespół Percival. Zespół Percival wziął udział w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do trzeciej części Wiedźmina, stąd też obecność utworu Naranča, który w grze zatytułowany był Widow Maker. Był, ponieważ został usunięty z wszystkich możliwych kanałów dystrybucji cyfrowej. Spółka jednak nie informowała o tym opinii publicznej. Ponadto CD Projekt nie odniósł się do roszczeń chorwackiego muzyka.

Incydent z rzekomo skradzionym utworem nie wpłynął na notowania CDR, a o tym jak obecnie przedstawia się sytuacja techniczna przeczytasz poniżej.

Akcje CD Projekt w zmierzają do strefy konfluencji

Istotne wybicie na akcjach CDR miało miejsce na przełomie marca i kwietnia 2019 roku. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, kurs pokonał wtedy opór na okrągłym poziomie 200 złotych.

Wzrosty po wspomnianym wyżej wybicie zaprowadziły notowania do poziomu 220,50 zł. Jednak kupującym nie udało się osiągnąć historycznych maksimów (222,40), a zamiast tego rozpoczęła się korekta spadkowa.

Trwająca właśnie korekta spadkowa może zaprowadzić notowania do kluczowej strefy konfluencji wsparcia, gdzie zbiega się kilka istotnych poziomów, a mianowicie:

  • okrągły poziom horyzontalny przy 200 zł
  • zniesienie 61,8% ostatniego impulsu wzrostowego na 197,80 zł
  • linia trendu wzrostowego biegnącą od dołka z 18 grudnia 2018 roku.

Oznaki zakończenia korekty, traderzy mogą wykorzystać jako sygnały kupna, zgodne z panującym trendem wzrostowym. Najbliższy cel przy tym scenariuszu stanowić będzie obszar przy 220,50 – 222,40 zł.

Alternatywnie, zamknięcie sesji poniżej obszaru konfluencji kwestionowałoby panujący trendu spadkowy.

Notowania CD Projekt - wykres dzienny - 17 kwietnia 2019
Notowania CD Projekt – wykres dzienny – 17 kwietnia 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here