Naga MarketsCD Projekt 29 lipcaPanująca na globalnym rynku akcji totalna panika jest także zauważalna na GPW, wczoraj indeks dwudziestu największych spółek radził sobie najgorzej w Europie! Dziś jest podobnie, WIG20 traci ponad 10%, a największa spółka gamingowa – CD Projekt znalazła się nawet 17% pod kreską. Dla tych którzy jeszcze w to nie wierzą… tak, znajdujemy się w trendzie spadkowym i to prawdopodobnie najdynamiczniejszym na pewno od 2000 roku, a być może nawet w całej historii naszej giełdy. 


CD Projekt traci blisko 40% od szczytów z lutego

Przecena na spółce CD Projekt nabiera tempa. Jeszcze wczoraj pisaliśmy o tym, że utrzymywanie się ceny poniżej średniej 100-okresowej rodzi duże ryzyko dalszej przeceny, jednak nikt prawdopodobnie nie spodziewał się, że będzie to aż kilkanaście procent.

Te artykuły również Cię zainteresują

W czwartek notowania CDR w pewnej chwili znajdowały się ponad 17% pod kreską, aktualnie wyprzedaż została nieco ograniczona, niemniej i tak są to dwucyfrowe spadki. Patrząc na wykres technicznie, doszło do pokonania ważnego wsparcia, które wynika z zasięgu z poprzednią korektą, z jaką mieliśmy do czynienia w 2018 roku!

Zobacz także: Indeksy toną! WHO ogłosiła pandemię, a Trump zawiesza loty z Europy do USA!

CD Projekt pod presją sprzedających
Akcje CD Projekt toną, źródło: tradingview

Wybicie szerokiej struktury geometrycznej świadczy o wyraźnej przewadze strony podażowej. Dopóki notowania znajdują się poniżej poziomu 240 zł, bazowym scenariuszem są dalsze spadki. Trzeba jasno zaznaczyć, że spółka potwierdziła dziś trend spadkowy. Właściwie to już wczoraj można było mówić o odwróceniu, o czym wspominaliśmy w naszej analizie. Na większy ruch do dołu wskazywało utrzymywanie się ceny poniżej średniej 100 okresowej.

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

 Zobacz także: Cena ropy naftowej kontynuuje spadki po orędziu Donalda TrumpaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here