Naga MarketsCD Projekt 14 maja 2019Notowania CD Projekt w trakcie wtorkowej sesji testowały 50-okresową średnią ruchomą oraz poziom 202,3 zł, najniższy od niemal miesiąca. W środę cena ponownie testuje okolice wspomnianych minimów, jednak akcje CDR utrzymują się nad poziomem 204 złotych. Czwarta sesja spadkowa z rzędu rysuje się nadal w bezpiecznym zakresie konsolidacji.


Akcje CD Projekt konsolidują od dwóch miesięcy. Czy cena powróci do 200 zł?

Chociaż akcje CD Projekt tracą czwartą sesję z rzędu i testują miesięczne minima, to od drugiej połowy marca notowania przesuwają się w relatywnie wąskim zakresie około 20 złotych. Ich dolne ograniczenie wyznaczają maksima z początku roku na wysokości psychologicznego pułapu 200 złotych, natomiast górne ograniczenie pokrywa się z tegorocznymi i historycznymi maksimami nad poziomem 220 złotych za akcję:

akcje CD Projekt 22 maja
Akcje CD Projekt na wykresie dziennym. Co dalej zrobi CDR?

Warto zwrócić uwagę, że na powyższym wykresie CD Projekt korzysta z dodatkowego wsparcia w postaci 50-okresowej średniej ruchomej. Ostatni kontakt z 50 EMA również pokrywał się z testem okolic wsparcia (minima marcowe na 177 zł) i zapewnił impuls do wyraźniejszego odbicia. Ciężko stwierdzić czy tym razem będzie podobnie, warto potraktować to jednak jako ciekawostkę.

Zobacz również: Jak zarobić na akcjach? Kurs wkrótce wybije nowe szczyty?

Pierwszy spadkowy maj CD Projekt od 5 lat?

W 2019 roku hasło „sprzedaj akcje i jedź na wakacje” może sprawdzić się również w przypadku CD Projekt. Historycznie jednak w miesiącu tym akcje CDR mogły cieszyć się pozytywną sezonowością i ostatni raz kończyły maj pod kreską w 2014 roku, czyli pięć lat temu.

Szersza perspektywa wykresu uświadamia również, że nawet spadek poniżej 200 złotych, nie powinien być jeszcze powodem do wzmożonej paniki. Na wspomnianym wcześniej poziomie 177 złotych również rysuje się istotna strefa wsparcia i dopiero jej wybicie umożliwiłoby silniejszą aprecjację do poziomu 129 złotych (maksima z listopada 2017 oraz dołki z listopada 2018).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here