CMC Markets

Niesamowita historia dzieję się na naszych oczach, spółka CD Projekt przebija swoje historyczne maksima. To nie tylko sukces inwestorów którzy w przeszłości uwierzyli w tą firmę i teraz czerpią zyski ale też sukces Polski na arenie międzynarodowej w dziedzinie technologii i tworzenia gier.


Dziś na giełdzie handluje się akcjami po 106 zł (maksymalnie 107), w ostatnim tygodniu spółka podrożała o 30% z ceny nieco ponad 80 zł. Kapitalizacja przekroczyła 10 miliardów złotych, podczas gdy wartość księgowa spółki to tylko niespełna 800 milionów (dla porównania kapitalizacja Asseco Poland, spółki z WIG20 jest o połowę mniejsza).

Cena akcji podwoiła się w tym roku, co oznacza mocną i niezachwianą wiarę inwestorów w tą spółkę, jednak to nie obietnice i prognozy analityków tak działają, lecz twarde dane z raportów finansowych spółki – lepsze od oczekiwań. Mimo wszystko wskaźniki wyceny jak C/Z i C/WK pozostają na bardzo wysokich poziomach, rekompensuje to wysoki poziom ROE i ROA – blisko 30%.

Grupa  CD  PROJEKT  wypracowała  w  pierwszej  połowie  2017  roku  255  mln  zł  przychodów  ze  sprzedaży i 119 mln zł zysku netto. Największy wpływ na osiągnięty w pierwszym półroczu 2017  wynik Grupy CD PROJEKT miała sprzedaż gier z serii wiedźmińskiej, która w tym roku obchodzi 10 lat swojego istnienia.

Ostatnio ciekawe rzeczy dzieją się w akcjonariacie, zwiększone obroty nie mogły nie zostać zauważone przez fundusze, i tak OFE Nationale Nederlanden, TFI PZU kupiły w lipcu ponad 2 miliony akcji. Największymi akcjonariuszami i beneficjentami wzrostów dalej pozostają założyciele Marcin Iwiński i Michał Kiciński.

Jak daleko może zawędrować kurs ? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, z jednej strony historia przyzwyczaiła nas do ciągłych wzrostów i poprawy wyników, z drugiej strony taka jednomyślność w obozach analityków z nastawieniem „buy” jest przynajmniej zastanawiająca.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here