Naga MarketsCD Projekt: szaleństwo notowań spółki na trzy dni przed premierą!Akcje CD Projekt w poniedziałek przez moment wybiły do nowych szczytów nawet powyżej granicy 460 zł za akcję, by chwilę potem runąć aż do okolic 400 zł i w kilka minut z powrotem powrócić do ponad 450 zł. Tego typu rollecoaster: nagłe załamanie i powrót do poprzedniego zakresu jest rzeczą rzadko spotykaną w notowaniach tak olbrzymich walorów jak CDR, jednak jak widać – nie niemożliwą.

  • Kurs CD Projekt załamał się chwilowo w notowaniach intraday
  • Wolumen transakcji już do około 13:00 przekroczył ten z ostatnich dni
  • Huczna premiera największej gry w historii polskiego gamingu będzie miała miejsce już 10 grudnia

Cyberpunk nakręca handel na akcjach CDR

Kurs akcji CD Projekt w atmosferze ekscytacji inwestorów nadchodzącą premierą najhuczniej zapowiadanej gry w historii największego polskiego studia, Cyberpunka 2077, zachowuje się jak szalony w poniedziałkowej sesji na warszawskim parkiecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania waloru po otwarciu nowego dnia luką wzrostową wybiły do nowych rekordowych szczytów intraday na 464,20 zł, tym samym przebijając poprzednie lipcowe maksima. Kurs został jednak z nich zepchnięty uaktywnieniem się strony podażowej, która po pewnym czasie spuściła ładunek nuklearny w postaci gigantycznego zlecenia sprzedaży.

CD Projekt: szaleństwo notowań spółki na trzy dni przed premierą!
Poniedziałkowe notowania CD Projekt. Źródło: tradingview.com

Z miejsca zepchnęło ono kurs z okolic 455 zł do tak niskiego poziomu jak 401,90 zł. Wskutek tak potężnego i nagłego wzrostu podaży, zapewne uaktywniła się kaskada stop lossów, które sprowadziły kurs do wsparcia na 400 zł, ale to na szczęście dla byków zostało pomyślnie obronione. O randze spadku świadczy fakt, że ten ruch spowodował chwilowe tąpnięcie kapitalizacji rynkowej CDR o niemal 6 mld zł.

Zobacz również: CD Projekt ustanawia nowy szczyt. Najlepszy tydzień akcji od 2016 r.

Nie minęło wiele czasu, a strona popytowa pokazała swoją siłę, choć nieco nadwyrężoną, bo poziomów blisko 450 zł nie udało się odzyskać na długo. Obecnie, chwilę po 13:00 kurs CD Projektu jest na 436,50 zł.

– Warto pamiętać, że na czwartek zaplanowana jest premiera “Cyberpunk 2077”, czyli kluczowego projektu, na którym w sporej mierze bazują obecne wyceny. Kluczowy będzie odbiór graczy oraz to czy produkt przypadnie do gustu szerszej publiczności. Szczególnie warto uważać (zwłaszcza po takich wzrostach) na scenariusz “sprzedaży faktów”. Pięć lat temu przełomem był “Wiedźmin 3”, który na giełdzie budził podobne emocje. – stwierdził Tomasz Sarna z Comparic.

CD Projekt: szaleństwo notowań spółki na trzy dni przed premierą!
Notowania CD Projekt w ostatnich miesiącach. Źródło: tradingview.com

Jednak do premiery gry jeszcze dwie pełne sesje i niewykluczone jest, że kurs sprawdzi jeszcze nowe maksima na fali napływu inwestorów indywidualnych. Pozostaje jednak istotne pytanie, czy inwestorzy instytucjonalni dokonają kolejnej realizacji zysku, jak ta, która wywołała “flash crash” właśnie dzisiaj.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here