Naga Markets

CD Projekt stracił przeszło 5 proc. Na europejskich parkietach dominowała czerwieńPierwsza sesja nowego tygodnia przebiegała pod dyktando niedźwiedzi. WIG20 przy obrotach sięgających 964 mln PLN stracił 0,9%, tym samym zatrzymał się na poziomie 2291,2 pkt. 17 z pośród 20 polskich blue chipów zakończyło sesją spadkami, najwięcej straciły takie walory jak: CD Projekt (-5,3%), Lotos (-3,6%) oraz Asseco PL (-2,7%). Z drugiej strony znalazły się zaledwie trzy podmioty i były to banki: Pekao (+1,5%), PKO BP (+0,8%) oraz Santander PL (+0,8%).

Akcje CD Projekt zniżkowały wczoraj o 5,3%

Tego dnia mWIG40 i sWIG80 również zakończyły notowania pod kreską, jednak ich straty były nieznaczne (0,1%/ 0,03%). Na szerokim rynku pozytywnie wyróżniły się walory największych mobilnych spółek gamingowych – Huuuge Games zyskał 9,7%, a Ten Square Games urósł o 5,0%, notowaniom tych podmiotów pomogła informacja o przejęciu Zyngi przez Take-Two Ineractive za 12,7 mld USD (nabędzie wszystkie wyemitowane akcje Zyngi po 9,86 USD za sztukę, czyli o 64% więcej w stosunku do ceny zamknięcia w piątek), tym samym jest to największe jak dotąd przejęcie na rynku producentów gier.Na europejskich parkietach dominował kolor czerwony, DAX poszedł w dół o 1,1%, CAC40 stracił 1,4%, a FTSE100 zakończył notowania 0,5% pod kreską. Wczorajsza sesja na Wall Street rozpoczęła się od sporej wyprzedaży. W ciągu dnia o ponad 2% zniżkował Nasdaq, jednak na koniec sesji udało się inwestorom wyciągnąć indeks do 0,1% na plusie. Dow Jones zakończył notowania 0,5% na minusie, a S&P500 stracił 0,1%.

W dniu wczorajszym odbyły się rozmowy na linii Waszyngton – Moskwa. Wiceszefowa dyplomacji USA powiedziała po zakończeniu negocjacji, że propozycja Rosji, ws. zakończenia polityki otwartych drzwi NATO została odrzucona. Wyżej wspomniana Zynga finiszowała 40,7% na plusie, natomiast Tak-Two Interactive spadł o 13,1%. W Azji Shanghai Composite Index finiszuje 0,4% na minusie, a Nikkei idzie w dół o 0,9%. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX delikatnie zyskują, a na amerykańskie indeksy oscylują w okolicach otwarcia. Dzisiaj przed nami o 11:20 przemówienie prezesa EBC, a o 16:00 wystąpienie prezesa Fed.

Autor: Krzysztof Tkocz

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs playway | lpp cena akcji | dzisiejszy kurs korony czeskiej | kurs cdr | 11bit kurs | euro/usd | dolar pln |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here