Naga MarketsCD Projekt stracił 2,8 proc., twórcy „Cyberpunka 2077” zapowiedzieli telekonferencjęPierwsza sesja bieżącego tygodnia zakończyła się wzrostami kluczowych indeksów na Wall Street, przy czym to indeks Nasdaq (+1,2%), grupujący spółki technologiczne, zachowywał się nieco lepiej niż szeroki rynek wyrażony indeksem S&P 500 (+0,7%).

CD Projekt obciążył indeks WIG20

W mediach pojawiły się informacje o rozważanych planach inwestycji infrastrukturalnych o wartości 3 bln USD, część inwestycji ma być ukierunkowana na obniżenie emisyjności CO2 w gospodarce. Wraz z kolejnymi pakietami rośnie obawa o wzrost inflacji, choć w ocenie Fed przejściowy, kontrolowany wzrost jest wręcz oczekiwany.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na krajowym rynku obserwowaliśmy kontynuacje tendencji trwającej w obecnym roku, a więc lepsze zachowanie spółek małych i średnich w porównaniu do indeksu blue chipów, który zakończył dzień bez większych zmian. W indeksie WIG20 najmocniej zyskało JSW (+9,4%), za nim znalazły się spółki energetyczne, natomiast najsłabiej zaprezentował się debiutant w indeksie Mercator Medical (-7,9%). Ze względu na znaczący udział indeks najmocniej obciążały walory CD Projektu (-2,8%) – twórcy „Cyberpunka 2077” zapowiedzieli telekonferencję, podczas której przestawią nową strategię spółki, na 30 marca, o godzinie 18.

Negatywnie kontrybuowały również walory KGHM (-1,8%) i Allegro (-1,4%). Bank PKO BP, spółka o największym udziale w indeksie blue chipów (przeszło 13%), poinformował o planowanym skupie do 10% akcji własnych, w tym celu utworzy kapitał rezerwowy o wartości 4,5 mld zł, poinformował również o zamiarze utworzenia funduszu o wartości 6,7 mld zł na pokrycie kosztów ugód w sprawie kredytów frankowych. W indeksie mWIG40, po dwóch dniach korekty, ponownie na pozycję lidera powrócił Biomed-Lublin (+19,2%), za nim znalazła się Enea (+4,6%) i Livechat (+4,3%), na przeciwległym biegunie znalazł się Benefit Systems (-4,6%) i Polenergia (-4,3%).

WIG w układzie dziennym

W indeksie małych spółek najmocniej wzrosły spółki cykliczne – TIM (+10,1%), ZEPAK (+8,2%) i Polimex Mostostal (+7,5%), a w największym odwrocie znalazł się Arctic (-3,3%) i Boombit (-2,8%). Z pozostałych informacji: 1. Zysk netto TS Games w 2020 r. wyniósł 152 mln zł, o 98% więcej niż w 2019 r. 2. GTC w IV kw. miało 54 mln euro straty wobec konsensusu zakładającego 49 mln euro straty. 3. Alumetal w IV kw. ubiegłego roku zarobił netto 23,5 mln zł, o 24% więcej niż zakładał konsensus i o 94% więcej w ujęciu r/r.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin kurs | de30 dax | wykres nasdaq | biomed notowania | pgnig notowania akcji |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here