Naga MarketsCD Projekt stał się ofiarą cyberataku, dane użytkowników nie są zagrożoneCD Projekt stał się celem cyberataku, z którego powodu część wewnętrznych systemów grupy została narażona na szwank. Nieznany sprawca uzyskał dostęp do części danych, jednak nie obejmują one danych osobowych użytkowników, podała spółka.

CD Projekt padł ofiarą cyberataku

“Wczoraj odkryliśmy, że staliśmy się celem cyberataku, z którego powodu część naszych wewnętrznych systemów została narażona na szwank. Nieznany sprawca uzyskał nieautoryzowany dostęp do naszej wewnętrznej sieci, zebrał pewne dane należące do grupy kapitałowej CD Projekt i pozostawił wiadomość z żądaniem okupu” – czytamy na profilu spółki na Twitterze.

Te artykuły również Cię zainteresują
Choć część urządzeń została zaszyfrowana, backupy grupy pozostają w stanie nienaruszonym. CD projekt zabezpieczył już infrastrukturę i rozpoczął przywracanie danych, podano także.

Spółka zapewniła, że nie spełni żądań atakującego.

“Nadal badamy to zdarzenie, ale już teraz możemy potwierdzić, że – według naszej najlepszej wiedzy – narażone systemy nie zawierają żadnych danych osobowych użytkowników naszych systemów” – czytamy dalej.

CD Projekt rozpoczął już współpracę z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych oraz ze specjalistami do spraw bezpieczeństwa.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria “Wiedźmin”, 10 grudnia 2020 r. premierę miał kolejny sztandarowy tytuł studia – “Cyberpunk 2077”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here