Naga MarketsCD Projekt sprzeda 27 mln kopii Cyberpunka w ciągu roku? - zapiski giełdowego spekulantaOd końca października notowania CD Projektu wzrosły o ponad 20%. Wydaje się, że jest to słuszny kierunek w obliczu zbliżającej się premiery kluczowej gry „Cyberpunk 2077”. Okres przed debiutem często jest ostatnią szansa na podbicie kursu, gdyż dalsze losy notowań zależą już od skali sukcesu gry. W piątek światło dzienne ujrzała kolejne pozytywna rekomendacja. Noble Securities wyceniło spółkę na 415,04 zł, zalecając kupno akcji. Jest to więc dość skromna rekomendacja, uwzględniająca potężne wzrosty na długo przed debiutem gry.

  • Akcje CD Projekt wycenione na 415,04 zł
  • Według prognoz, spółka sprzeda 27 mln kopii “Cyberpunk 2077” w ciągu roku

Zdaniem analityków, kolejne lata powinny być korzystne dla firmy, ze względu na sprzedaż nowej gry, kontynuację projektu Wiedźmina, wejście na rynek gier mobilnych czy dodanie wersji multiplayer do największych hitów. Noble Securities zwraca także uwagę, że CD Projekt niemal 70% przychodów w drugim półroczu odnotował w dolarze amerykańskim. Może to stanowić czynnik sprzyjający spółce, gdyż zakłada się odpływ kapitału z rynków wschodzących do USA.

Te artykuły również Cię zainteresują

Czas na wzrosty?

Analitycy szacują, że w IV kwartale 2020 roku “Cyberpunk 2077” sprzeda się w nakładzie 18,8 mln egzemplarzy. Prognoza sprzedaży w ciągu 12 miesięcy po premierze wynosi 27 milionów kopii. Na wykresie kurs zatrzymał się pod linią korekty. Im jednak bliżej premiery, tym większe szanse na przełamanie i dalsze wzrosty.

cd projekt


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here