Naga MarketsCyberpunk 2077 gra CD ProjektGrupa Kapitałowa CD Projekt, która od ponad 20 lat tworzy najwyższej jakości innowacyjną rozrywkę opierając swój biznes na dwóch silnych fundamentach – produkcji gier w ramach studia deweloperskiego CD Projekt RED oraz globalnej cyfrowej dystrybucji realizowanej przez serwis GOG.com może sprzedać aż 23 miliony kopii gry “Cyberpunk 2077″… i to tylko w 2020 roku.


Cyberpunk 2077 przegoni Wiedźmina?

Mimo, że ostatnimi czasy CD Projekt RED coraz częściej przywoływane jest w kontekście zaplanowanej na 16 kwietnia 2020 roku premiery gry Cyberpunk 2077, to warto przypomnieć, że studio zasłynęło na świecie jako twórcy trylogii gier o Wiedźminie, postaci wzorowanej na bohaterze sagi Andrzeja Sapkowskiego. Ostatnia gra studia – Wiedźmin 3: Dziki Gon – miała swoją premierę 19 maja 2015 r., sprzedając się w 6 milionach egzemplarzy w zaledwie 6 tygodni od wydania. Czy Cyberpunk 2077 przebije te statystyki?

Noble Securities zakłada sprzedaż przez CD Projekt 23 mln kopii gry “Cyberpunk 2077” w 2020 roku.

– Mój szacunek wskazuje, że sam development CP2077 kosztował do końca II kw. 2019 ok. 196 mln zł, a do premiery ta kwota może urosnąć do 284 mln zł samej tylko wersji singleplayer. Licząc razem z budżetem marketingowym, całkowity koszt gry może przekroczyć 700 mln zł. Zakładam sprzedaż 23 mln kopii CP2077 w 2020 roku, co jest wolumenem ok. 10% niższym niż wygenerowany przez RDR2 [Red Dead Redemption 2] w porównywalnym czasie – napisał analityk Kamil Jędrej w raporcie.

W jego modelu, przychody na 2020 rok zostały założone na poziomie ok. 2,9 mld zł, zysk netto ok. 1,5 mld zł.

– Z punktu widzenia wyceny, znakami zapytania na lata kolejne pozostają: multiplayer CP2077, a także termin premiery kolejnej dużej gry AAA. Moim zdaniem, te produkty mogą pojawić się kolejno w 2021 roku (multiplayer CP2077), a kolejna duża gra AAA dopiero w roku 2023, co już oznacza skrócenie okresu pomiędzy premierami gier AAA z 5 do 3 lat i wciąż nie jest terminem bez ryzyka – czytamy dalej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta kosztuje ponad 4,96 zł. GBPPLN przy szczytach, gdy Johnson załatwił umowę ws. Brexitu
Następny artykułKurs dolara kosztuje 3,85 zł. USDPLN spada 7 sesji pod rząd przez wojnę handlową?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here