Naga MarketsAkcje spółki CD Projekt Red kontynuują spadki już trzecią sesję z rzędu, a przecena sięga 8 proc. z poziomu 213 zł do 196 zł w trakcie dzisiejszej sesji. Warto zauważyć, iż podczas dzisiejszej sesji sprzedający zdołali złamać istotny poziom wsparcia 200 zł za akcję, gdzie poziom wymienności tworzył konfluencję z psychologicznym poziomem.


Akcje CDR: Kolejna sesja pod kreską

Notowania po dotarciu do poziomu 220 zł ustanowiły formację podwójnego szczytu, jednak kupującym zabrakło „paliwa”, aby wybić cenę akcji na historyczne poziomy. Choć mamy do czynienia z przeceną od kilku dni to nie należy zapominać, iż jest to jedynie korekta spadkowa w trendzie wzrostowym. To sugeruje, iż impulsy spadkowe mogą być dobrą okazją do kupna akcji CDR.

Te artykuły również Cię zainteresują
CD Projekt spada poniżej 200 zł. Akcje najniżej od 2 tygodni
tradingview.com

Obecnie cena oscyluje wokół poziomu 197 zł i znajduje się przy górnej granicy głównej strefy wolumenowej (wyznaczona 22 stycznia), która rozciąga się od 176 do 198 zł. Dopóki cena znajduje się w strefie lub powyżej niej, dopóty dominuje trend wzrostowy. Dopiero przebicie okolic 175 – 176 zł, gdzie znajduje się konfluencja dolnego ograniczenia lokalnej strefy wolumenowej oraz zniesienia 50% Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego będzie oznaczało wyrysowanie nowego dołka oraz zanegowanie strefy wolumenowej, co w następstwie może przyczynić się do silniejszych spadków.

To tylko korekta?

cd projektNie należy zapominać, iż w okresie wrzesień 2019 – kwiecień 2020 najprawdopodobniej dojdzie do premiery długo wyczekiwanej produkcji Cyberpunk 2077. Wielu ekspertów uważa, iż gra ma potencjał nie tylko prześcignąć sprzedażowo Wiedźmina III, ale nawet stać się najbardziej dochodową grą w historii gier video.

Według nas cena docelowa akcji CD PROJEKT to 320 zł. Byliśmy na targach E3 w ubiegłym roku i widzieliśmy demo Cyberpunk 2077. Gra robi kolosalne wrażenie. Rozmawialiśmy z graczami, z konkurencją – wszyscy byli pod wielkim wrażeniem i wszyscy z niecierpliwością oczekują na premierę. Wygląda na to, że Cyberpunk 2077 jest najbardziej oczekiwaną grą wszechczasów. Co ciekawe, ten efekt CD PROJEKT osiągnął nie wydając na razie zbyt wiele na reklamę i marketing – powiedział Neil Campling, analityk Mirabaud Securities w rozmowie ze Strefą inwestorów.

Z negatywnych informacji dotyczących spółki jest sprawa oskarżenia chorwackiego muzyka, który zarzuca kradzież utworu wykorzystanego w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Elvis Stanić w oświadczeniu przesłanym m.in do serwisu GryOnline.pl poinformował, że CD Projekt bezprawnie użył jego utworu pt. Naranča w ścieżce dźwiękowej gry.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here