Naga MarketsCD Projekt: są oficjalne wyniki sprzedaży Cyberpunk 2077CD Projekt postanowił w środę rano poprzez raport bieżący poinformować inwestorów o wstępnych wynikach sprzedażowych nowej gry ze stajni największego polskiego studia gamingowego, Cyberpunk 2077. Są one niestety nieco gorsze niż wynikało z szacunków niezależnego portalu SteamSpy.

Wyniki sprzedażowe Cyberpunk od CD Projekt

Już wczoraj inwestorzy mieli okazję przyjrzeć się szacunkowym wynikom niezależnego portalu SteamSpy, które przedstawił całkiem niezły obraz dystrybucji wykazując sprzedane 15,2 mln egzemplarzy. Dane te jednak nie zawsze precyzyjnie oddają rzeczywistą liczbę sprzedanych sztuk gry, jednak poprawnie ilustrują trend sprzedażowy.

Te artykuły również Cię zainteresują
W środę rano oficjalny komunikat CD Projekt w postaci raportu bieżącego pokazał rezultaty sprzedażowe, które są nieco poniżej tej granicy. Zaprezentowane dane dotyczą jednak okresu, który zakończył się dwa dni wcześniej, 20 grudnia.

– Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) informuje, iż w oparciu o raporty cyfrowych platform dystrybucyjnych oraz dane zebrane od dystrybutorów fizycznych szacuje, że do dnia 20 grudnia włącznie, gracze kupili ponad 13 milionów sztuk gry Cyberpunk 2077. – czytamy w raporcie.

Co istotne, liczba ta została pomniejszona o zwroty gry w ramach akcji, która miała zrekompensować części zawiedzionych graczy słabe działanie Cyberpunka na konsolach starszej generacji. Gra okazała się przesycona bugami i znacznie uboższa w wersji na PS4 oraz Xbox One, co nie spodobało się dużej części entuzjastów tytułu.

– Powyższa liczba odpowiada szacunkom odnośnie do salda zrealizowanej sprzedaży detalicznej na wszystkich platformach sprzętowych (po uwzględnieniu zwrotów dokonanych przez klientów detalicznych w sklepach fizycznych oraz cyfrowych) tzw. “sell through”, pomniejszonej o liczbę otrzymanych do dnia publikacji niniejszego raportu mailowych zgłoszeń od klientów detalicznych w ramach akcji “Help Me Refund”, otrzymanych bezpośrednio przez Spółkę. – wynika z raportu bieżącego spółki.

Jak stwierdził Dawid Augustyn w rozmowie z Piotrem Gembarowskim dla Comparic24.TV, wynik poniżej granicy rekomendowanej przez analityków może owocować spadkiem kursu akcji. Warto jednak pamiętać o dwudniowej różnicy między odczytem SteamSpy a danymi zaprezentowanymi przez CD Projekt.

– W tym tygodniu poznamy dwie kluczowe informacje dla całej sprawy. Pierwsza to ta dotycząca aktualnej sprzedaży Cyberpunka 2077, bo zgodnie z grudniowymi szacunkami analityków i ekspertów, powinna ona oscylować w okolicach 20 mln egzemplarzy. Każdy odczyt poniżej tej wartości może skończyć się źle dla kursu akcji. – stwierdził Dawid Augustyn, redaktor naczelny FXMag.

Należy także wziąć pod uwagę, że wyniki zaprezentowane przez spółkę dotyczą sprzedaży na wszystkie platformy z uwzględnieniem zwrotów, podczas gdy SteamSpy zaprezentował szacunki dotyczące jedynie sprzedaży na Steam. W takim przypadku, rezultaty sprzedażowe nie prezentują się aż tak dobrze, jak się spodziewano.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here