whitebit

CD Projekt rozbił bank! Rekordowy III kwartał!Po zakończeniu wtorkowej sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie CD Projekt pokazał wyniki, z których wynika, że spółka ma za sobą najlepszy trzeci kwartał w historii. Wszystko dzięki pierwszej od dłuższego czasu premierze, która miała miejsce tuż przed końcem kwartału.

  • Grupa CD Projekt wypracowała w III kw. 2023 r. ponad 442,7 mln zł przychodów
  • Zysk operacyjny zwiększył się rok do roku o 92 proc. proc. do 186 mln zł
  • Zysk netto wyniósł 203 mln zł, i był wyższy o 105,6 proc. rdr. oraz o 839 proc. kdk. 
  • CD PROJEKT ogłosił również, iż według najnowszych szacunków do dnia publikacji niniejszego sprawozdania łączna sprzedaż dodatku do Cyberpunka 2077 – Widmo Wolności przekroczyła 4,3 mln kopii.

CD Projekt ze świetnym raportem za III kwartał!

CD Projekt wypracował w 186,2 mln zł zysku operacyjnego. Konsensus PAP Biznes zakładał, że na koniec trzeciego kwartału EBIT spółki wyniesie 170,9 mln zł. Przychody spółki w tym okresie wyniosły 442,7 mln zł, wobec 429,8 mln zł prognozowanych w konsensusie PAP Biznes.Przychody segmentu RED wyniosły na koniec III kw. 382 mln zł. Segment RED wypracował w tym okresie 195,6 mln zł zysku netto, a jego zysk operacyjny wyniósł 178 mln zł. Przychody z segmentu GOG w III kw. wyniosły 83,7 mln zł. Zysk netto wypracowany przez GOG wyniósł 7,6 mln zł, a EBIT 8,2 mln zł.

Wyniki finansowe CD Projekt vs konsensus (Q3)
Wyniki finansowe CD Projekt vs konsensus (Q3). Źródło: opracowanie własne

W omawianym okresie wypracowaliśmy bardzo solidne wyniki, co jest efektem udanej premiery Widma Wolności oraz świetnej sprzedaży bazowej gry Cyberpunk 2077. Marża netto segmentu CD Projekt Red przekroczyła 50 proc. Również GOG. COM ma za sobą bardzo mocny kwartał – przychody tego segmentu wzrosły w ujęciu rocznym o ponad 90 proc. To nasz najlepszy trzeci kwartał w historii Grupy CD Projekt” – powiedział cytowany w komunikacie prasowym CFO, Piotr Nielubowicz.

Zestawienie wyników CDR za III kwartały
Zestawienie wyników CDR za III kwartały. Źródło: raport spółki

Zestawiając opisane wyżej dane wraz z powyższym histogramem, łatwo zauważyć, że był to najlepszy trzeci kwartał w historii spółki, ale jednocześnie po raz pierwszy CD Projekt miał w tym okresie dużą premierę. Płatny dodatek do gry „Cyberpunk 2077” pod tytułem „Widmo Wolności” został pokazany 26 września br., więc na 5 dni przed końcem kwartału.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
W ujęciu historycznym CD Projekt wypuszczał swoje gry w II i IV kwartale. O tym, że premiera wydatnie przełoży się na wyniki, mówiły już informacje z początku października, gdy CD Projekt poinformował, że ciągu pierwszych dni od premiery sprzedano 3 mln kopii „Widma Wolności”, chociaż inwestorzy negatywni przyjęli koszty produkcji dodatku, które wyniosły 275 mln zł, a dodatkowo marketing pochłonął 95 mln zł.

Kurs akcji w ciekawym miejscu!

Ostatnie tygodnie nie wyglądają najlepiej dla kursu akcji gamingowego giganta. Po skokowym spadku bezpośrednio po premierze Widma Wolności, walory zatrzymały się w okolicy 105-115 zł. W międzyczasie w Rejestrze Krótkiej Sprzedaży pojawiły się 2 podmioty z pozycją powyżej 0,5% (na spadki) na akcjach spółki.

Po dobrym raporcie za III kwartał jest szansa, że inwestorzy ponownie uwierzą w gaming, choć mając na uwadze skrajnie złe nastawienie z ostatnich tygodni nie spodziewałbym się kosmicznych wzrostów. Słaby dolar i euro w odniesieniu do złotego również nie pomagają. Czy te wyniki mogą przynieść klasyczny pump & dump np. do okolic 115-116 zł – jak najbardziej. Wydaje się, że na pełny zwrot kosztów dodatku do Cyberpunka, inwestorzy będą musieli jeszcze poczekać przynajmniej kilka tygodni.

Notowania akcji CD Projekt z ostatnich 12 miesięcy
Notowania akcji CD Projekt z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Na zakończeniu wtorkowej sesji, akcje CD Projekt były jednymi z najsłabszych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Kurs stracił 1,51% i zakończył dzień nieznacznie poniżej 108 zł, podczas gdy WIG20 zyskał ponad 1%!

Autor poleca również:Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych. Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.