Naga MarketsCD Projekt ratuje się przed zniżką. MFW obniża prognozy globalnej gospodarkiZ wczorajszym dniem przyszło mocne ochłodzenie nastrojów na globalnych rynkach. Podobnie jak dla wcześniejszej tendencji zwyżkowej jako źródło optymizmu wskazywano szanse na szybkie odbicie głównych gospodarek, tak teraz do głosu dochodzi bardziej sceptyczne nastawienie związane z obawami tzw. drugiej fali.

Giełdy zachodnioeuropejskie również notują spadki

W słabszy sentyment wpisują się ostatnie prognozy MFW obniżające prognozy dla globalnej gospodarki, czyli głębszej niż wskazywano wcześniej recesji, oraz wolniejszego wychodzenia z niej. Mocniejszy spadek odnotowały giełdy zachodnioeuropejskie w porównaniu z rynkami w USA. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie implikuje spadkowy początek sesji dla FW20.

Na wykresie dziennym FW20 wykres cenowy z nawiązką skontrował wtorkowe wybicie. Kurs cofnął się poniżej przebiegu średniej 15-sesyjnej. MACD pozostaje wciąż z sygnałem sprzedaży. W zakresie spółek indeksu bazowego gorszy sentyment ogarnął ogół rynku, zniżce poddawała się większość spółek niezależnie od branży, obronną ręką wyszedł z tego tylko CDPROJEKT.

Na diagramie 60-min notowania powróciły do granic wcześniejszej konsolidacji przekreślając wtorkowe, wzrostowe wybicie. Obecnie kurs jest bliżej jej podstawy (1780 pkt.). W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane z USA o nowych zamówieniach na dobra trwałego użytku i końcowy raport PKB za I kw.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here