Naga MarketsCD Projekt przyczynił się wczoraj do spadku indeksu WIG20Na krajowym rynku po mocnym zrywie na wtorkowej sesji, wczorajsze notowania lekko skorygowały poprzedzającą zwyżkę. Na wykresie dziennym FW20 kurs odbił w dół po uprzednim dojściu do górnego ograniczenia 2,5 miesięcznego kanału bocznego, które jest umocowane przy wartości 2030 pkt.

CD Projekt odnotował wczoraj słabą sesję

Obniżenie wolumenu, który i na wtorkowej sesji nie był najwyższy, podpowiada niewielkie cofnięcie popytu. Układ ostatnich dwóch świec jest formacją harami, która z racji swej niezbyt dużej wiarygodności wymaga potwierdzenia. Na MACD jest podtrzymany sygnał kupna, wskaźnik DMI z niskimi wartościami ADX podchodzi neutralnie do ostatnich zmian (wskazanie obecności trendu bocznego).

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie 60-min kurs ugiął się pod presją zarówno bliskości strefy oporu ostatniego szczytu (czyli wspomniane 2030 pkt.), jak również wskazań wykupienia rynku na RSI. Przy czym, w przypadku RSI ostatni spadek wskaźnika został powstrzymany blisko dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, który można tam dostrzec w okresie ostatnich tygodni. Dla spółek WIG20 szalę na niekorzyść indeksu przechyliły wczoraj głównie spółki odzieżowe oraz CDPROJEKT, z niewielką pomocą PZU i PKOBP.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Rynki zachodnie zamknęły wczorajszy dzień z niewielkimi zmianami głównych indeksów, z dzisiejszym porankiem jest obserwowany nieznaczny wzrost notowań kontraktów terminowych na główne indeksy. W bieżącym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty o nowych zamówieniach w niemieckim przemyśle.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jak działa blik | kurs btc | kurs ropa | kurs zlotego | index dow jones |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here