Naga MarketsCD Projekt przy linii trendu i lokalnym wsparciu. Wysokie obroty zapowiedzią końca korekty?Kurs akcji spółki CD Projekt, najpopularniejszego w Polsce producenta gier komputerowych, spadał podczas piątkowej sesji o około 0,60%. Akcje taniały o 2,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 411,60 zł. Jest to przeciętny wynik na tle warszawskiego parkietu, którego główny indeks WIG20 tracił w piątek około 0,63%. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 428 zł. W sumie odbicie z połowy marca przynosi już wzrostu kursu o około 120%.

  • Spółka pokazała wyniki za pierwsze półrocze
  • Teraz liczy się już tylko Cyberpunk

Ponad 10% korekta

W ostatnich kilku sesjach spółka zanotowała całkiem ostra korektę, której zasięg nie jest jednak zbyt duży i jak na razie ledwo przekracza 10%. Wydaje się, że w okresie zbliżającej się premiery najbardziej oczekiwanej gry roku na świecie, nie powinniśmy oczekiwać większych spadków.

W piątek pojawiła się pierwsza reakcja popytu przy linii trendu, w dodatku wsparta wyższymi obrotami. Cała cofka wygląda na re-test przełamanych niedawno wcześniejszych maksimów. Bazowym scenariuszem pozostaje więc wariant z dość płytką korektą i szybkim powrotem do głównego trendu.

cd projekt 7.09.2020
Notowania CD Projekt 7.09.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wyniki bez znaczenia, liczy się tylko Cyberpunk

CD Projekt odnotował 146,76 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2020 r. wobec 51,54 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Zysk operacyjny wyniósł 156,08 mln zł wobec 59,89 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 364 mln zł w I poł. 2020 r. wobec 215,1 mln zł rok wcześniej.

“Poprawa wyników w porównaniu do ubiegłego roku jest efektem m.in. utrzymującej się popularności ‘Wiedźmina 3’, w tym bardzo dobrej sprzedaży wersji na konsole Nintendo Switch, a także debiutu gier z wiedźmińskiego uniwersum na nowych platformach. Pod koniec ubiegłego roku udostępniliśmy ‘GWINT-a’ użytkownikom urządzeń z systemem iOS, zaś w I półroczu br. miał on swoją premierę na systemie Android.

‘Wojna Krwi’ trafiła na Nintendo Switch. Przygotowane po raz pierwszy wersje mobilne naszych gier zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez graczy” – powiedział wiceprezes ds. finansowych Piotr Nielubowicz, cytowany w komunikacie. CD Projekt podtrzymał datę premiery gry “Cyberpunk 2077” – 19 listopada br.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here