Naga MarketsJuż pod koniec marca br. pojawiły się informację, że CD Projekt nie wyklucza podzielenia się z akcjonariuszami zyskiem. W dniu wczorajszym informacje te zostały potwierdzone a akcjonariusze CD Projektu zdecydowali o przeznaczeniu 100,93 mln zł z zysku za 2016 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 1,05 na akcję, podała spółka.


Walne Zgromadzenie Spółki postanawia zysk netto osiągnięty przez Spółkę w roku 2016 w kwocie 249 701 262,92 złotych podzielić poprzez przekazanie go w kwocie 100 926 000,00 zł do podziału pomiędzy akcjonariuszy w formie dywidendy w wysokości 1,05 zł na jedną akcje, a w pozostałej części przekazanie kwoty 148 775 262,92 zł na kapitał zapasowy Spółki.” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzień dywidendy został ustalony na 30 maja 2017, a dywidenda zostanie wypłacona 13 czerwca 2017 roku. Do dywidendy uprawnionych jest 96 120 000 akcji CD Projekt.

Mimo, że CD Projekt odnotował 250,51 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 342,43 mln zł zysku rok wcześniej a w ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie 2016 r. wyniósł 249,7 mln zł wobec 336,2 mln zł zysku rok wcześniej to dzisiejsza informacja o wypłacie dywidend spowodowała dynamiczne wzrosty.

Walory CD Projektu rosną dziś ok. 5,28% przy obrotach przekraczających już 30 mln zł.

Spoglądając na poniższe wykresy zauważymy, że na skutek tych wzrostów kurs pokonał już lokalny opór 71.10 a dalsza kontynuacja tej tendencji mogłaby doprowadzić nawet do ponownego przetestowania historycznych maksimów.

CD Projekt SA (CDR) H1 | Źródło: http://www.ticker.pl
CD Projekt SA (CDR) Daily | Źródło: http://www.ticker.pl

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEURAUD z potencjałem 370 pips spadków
Następny artykułEUR/CAD nadal walczy z istotnymi poziomami technicznymi
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here