Naga MarketsSpółka CD Projekt poinformowała, że nie jest w stanie wydać w planowanym terminie patcha 1.2 do krytykowanej przez wielu gry Cyberpunk 2077. Winny zaistniałej sytuacji ma być niedawny atak hakerski, w wyniku którego strony trzecie uzyskały dostęp do serwów i danych firmy i przejęły przejęli kody źródłowe gier należących do spółki (w tym rzekomo nigdy niewypuszczonej wersji Wiedźmina 3 oraz dokumentów powiązanych z księgowością, administracją, relacjami inwestorskimi, zasobami ludzkimi oraz z kwestiami prawnymi.

  • CD Projekt spotkał się z krytyką po wydaniu niedopracowanej gry Cyberpunk 2077
  • Spółka wydała już jedną łatkę do gry i w lutym miała wydać kolejną
  • Przez wzgląd na niedawny atak hakerski, Redzi poinformowali o przesunięciu wydania Patcha 1.2

Gracz muszą poczekać dłużej 

Od czasu nieudanej premiery Cyberpunka 2077 w grudniu ubiegłego roku, CD Projekt pracuje nad ulepszeniem gry w nadziei, że uda się odzyskać zaufanie graczy i inwestorów. Jedna z łatek, wydana w zeszłym miesiącu, skupiała się na błędach i problemach ze stabilnością. Kolejna duża aktualizacja, która miała pojawić się jeszcze w tym miesiącu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka poinformowała jednak, iż przesuwa termin wypuszczenia patcha 1.2 do gry “Cyberunk 2077” na drugą połowę marca.

– Choć bardzo pragnęliśmy opublikować Patch 1.2 do ‘Cyberpunka 2077’ w czasie, w jakim zapowiadaliśmy wcześniej, niedawny cyberatak na infrastrukturę IT studia i rozległy zakres aktualizacji oznaczają, że tak niestety się nie stanie – będziemy potrzebować więcej czasu – podała spółka dodając, że cel dla patcha 1.2 sięga wyżej niż którekolwiek z poprzednich aktualizacji.

CD Projekt pracuje nad licznymi usprawnieniami dotyczącymi ogólnej jakości oraz poprawkami gry Cyberpunk 2077. Spółka nie zamierza jednak powtórzyć problemu z premiery gry, która spotkała się z falą krytyki i woli przesunąć datę wydania łatki zamiast udostępnić ją niekompletną. Szacowany termin wypuszczenia aktualizacji to obecnie druga połowa marca br.

Głównym powodem zmiany terminu publikacji patcha 1.2 jest ujawniony 9 lutego br. atak hakerski. Przez wzgląd, iż spółka odmówiła zapłacenia okupu i nie zamierza dogadywać się z cyberprzestępcami, część pracowników wykonujących swoje obowiązki w trybie zdalnym nie jest w stanie zalogować się do wirtualnej sieci prywatnej firmy, co uniemożliwia dostęp do systemów i narzędzi potrzebnych do wykonywania większości ich pracy.

Bloomberg donosi, że hakerzy mogli uzyskać nawet dostęp do danych osobowych poszczególnych pracowników, w tym numerów ich dowodów osobistych i danych paszportowych, co doprowadziło do tego, że firma nakazała pracownikom zamrozić swoje konta i zgłosić naruszenie bezpieczeństwa odpowiednim organom. Pracownicy zostali również poproszeni o przesłanie swoich komputerów do działu IT firmy, aby zostały przeskanowane w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.

Warto w tym miejscu zwrócić równie uwagę, że od szczytów sprzed premiery Cyberpunka 2077, akcje spółki CD Projekt osunęły się już o ponad 44 proc.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAsbis miało 21,37 mln USD zysku netto, 29,53 mln USD EBITDA w IV kw. 2020 r.
Następny artykułIndeks strachu sugeruje dalszy rajd akcji na Wall Setret – twierdzi JPMorgan Chase
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here