Naga MarketsCyberpunk 2077Zarząd CD Projekt podjął decyzję o przesunięciu ustalonej daty premiery gry “Cyberpunk 2077” z 16 kwietnia na 17 września 2020 roku, podała spółka. Decyzja uzasadniona jest potrzebą zapewnienia dodatkowego czasu na prace związane z testowaniem gry, usunięciem usterek i nadaniem jej ostatecznego szlifu.

“Zgodnie z filozofią spółki jakość produktów jest podstawowym czynnikiem wpływającym na ich sukces ekonomiczny. W ocenie zarządu przesunięcie daty premiery pozostaje w interesie spółki, mając bezpośredni wpływ na zapewnienie najwyższej jakości gry, a w konsekwencji wyniki sprzedaży ‘Cyberpunk 2077’ zarówno w krótkim, jak i w długim horyzoncie czasowym” – czytamy w komunikacie.

“Gra jest kompletna i można ją przejść od początku do końca, czeka nas jednak jeszcze wiele pracy. Night City jest ogromne, zróżnicowane i pełne przygód; biorąc pod uwagę jego skalę i złożoność uznaliśmy, że potrzebujemy więcej czasu, aby zakończyć testowanie, usunąć usterki i nadać grze ostateczny szlif. Chcemy, aby Cyberpunk 2077 był ukoronowaniem naszej pracy na obecnej generacji konsol. Dzisiejsza decyzja da nam kilka cennych miesięcy, których potrzebujemy, by gra mogła zasłużyć na miano doskonałej” – powiedzieli współzałożyciel studia Marcin Iwiński i szef studia Adam Badowski, cytowani w materiale.

20 sierpnia 2019 r. spółka informowała, że “Cyberpunk 2077” ukaże się 16 kwietnia 2020 na PC, Xbox One i PlayStation 4.

Źródło: ISBNews

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Sytuacja na wykresie:

Kurs spółki stracił na otwarciu kilkanaście procent. Cały czas utrzymują się bardzo wysokie obroty i spadki takiej skali mają wpływ na cały indeks WIG20. Warto jednak zadać sobie pytanie czy w dłuższym horyzoncie czasowym coś uległo zmianie? Panika na silnie “pompowanych” akcjach, także przez mało doświadczonych graczy, jest czymś naturalnym. Jednak Ci, którzy na rynkach działają dłużej, powinni inaczej patrzeć na tę sytuację. Kluczowa jest historia czyli dwukrotne przekładanie premiery wielkiego hitu “Wiedźmin 3” – ostatecznie wyszła świetna gra, która osiągnęła wielki sukces. Teraz tłumaczenie jest podobne – spółka stawia na jakość, co bardzo dobrze o niej świadczy. Wtedy spadki sięgały także kilkunastu procent ale zaufanie do firmy spowodowało szybkie odrobienie strat. Teraz, wiedząc co spółka potrafi, zaufanie powinno być jeszcze wyższe. Co do obecnej sytuacji, wydaje się, że kluczowe będzie zamknięcie dzisiejszej sesji. Jeżeli w kolejnych dniach cena spadnie poniżej dzisiejszego minimum, zapewne korekta będzie kontynuowana, choć już nie z taką dynamiką. Jeżeli cena wyjdzie w kolejnych dniach ponad dzisiejsze maksimum to już teraz zacznie się proces odrabiania strat.

cd projekt

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here