Naga MarketsCD Projekt: przełom w sprawie pozwów zbiorowych powiązanych z premierą CyberpunkCD Projekt poinformował w komunikacie o konsolidacji przez sąd pozwów złożonych w USA. Jednocześnie, dokonano wyboru wiodącego powoda. Zatem, od teraz wszystkie cztery pozwy będą potencjalnie rozpatrywane w ramach jednego postępowania sądowego.

  • Cyberpunk 2077 to największa gra w historii polskiego gamingu
  • Długo wyczekiwana premiera zawiodła oczekiwania graczy, a walory CD Projekt przez ostatnie kilka miesięcy potaniały o ponad 63% od szczytów
  • Według statystyk Steam, w ostatnich 30 dniach w grę grało przeciętnie zaledwie 10553 osób jednocześnie

CD Projekt: pozew zbiorowy w USA posuwa się naprzód

Akcje CD Projekt jeszcze 7 grudnia 2020 roku, czyli na kilka dni przed premierą Cyberpunk 2077, notowane były nawet po 464 zł, ale od tamtych poziomów opadły już o ponad 60%!

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednym z kluczowych czynników, który zaważył na notowaniach waloru, była kwestia pozwów sądowych w Stanach Zjednoczonych. Inwestorzy reprezentowani przez amerykańskie kancelarie prawne zarzucili w nich CD Projekt przekazywanie fałszywych lub wprowadzających w błąd komunikatów o Cyberpunk 2077.

Sprawa ucichła, ale nie oznaczało to bynajmniej, że odeszła w zapomnienie. Jak się okazało, nastąpił w niej pewien przełom:

– Zarząd Spółki informuje iż, zgodnie z zawiadomieniem otrzymanym od współpracującej ze Spółką kancelarii prawnej, sąd dokonał konsolidacji złożonych pozwów i dokonał wyboru wiodącego powoda. Po konsolidacji, wszystkie cztery złożone pozwy rozpatrywane będą w ramach jednego ewentualnego postępowania sądowego. – stwierdzili przedstawiciele CD Projekt S.A. w komunikacie.

Warto zaznaczyć, że pozwy zostały złożone przez zagranicznych inwestorów, którzy posiadali papiery wartościowe oznaczone symbolami “OTGLY” oraz “OTGLF”, które były oparte na akcjach CD Projekt.

CD Projekt: przełom w sprawie pozwów zbiorowych powiązanych z premierą Cyberpunk
Kurs akcji CD Projekt. Źródło: tradingview.com

Polscy inwestorzy również rozważali możliwość złożenia pozwu zbiorowego przeciwko CD Projekt, jednak takie procesy w Polsce są niezwykle skomplikowane i trudne do przeprowadzenia. O tym, dlaczego tak jest, na naszych łamach wyjaśnił niegdyś mecenas Rafał Wojciechowski z kancelarii Sadkowski i Wspólnicy: Cyberpunk: czy pozew przeciwko CD Projekt jest zasadny? Ocenia ekspert prawa rynku kapitałowego.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here