Naga MarketsCD Projekt przekłada premierę „Cyberpunka”. Korekta sięgnie niebawem 30% - zapiski giełdowego spekulantaPo zakończeniu wczorajszej sesji, negatywną wiadomość przekazała CD Projekt, kolejny raz decydując się na przesunięcie najbardziej oczekiwanej gry na świecie w tym roku czyli “Cyberpunk 2077”. Spółka podała, że gra jest już gotowa, ma już ukończony proces certyfikacji, jednak nadal trwają prace nad podnoszeniem jej jakości. Przełożenie daty premiery o 21 dni, a więc względnie krótki okres czasu może wskazywać, że tym razem będzie to już ostatnia zmiana daty.

  • “Cyberpunk” znowu przełożony
  • Gra zadebiutuje 21 dni później 
  • Na wykresie silna przecena, jednak spowodowana słabością szerokiego rynku

W komunikacie podkreślono, że najważniejszym wyzwaniem, z jakim spółka musi się obecnie zmierzyć jest jednoczesna premiera gry na konsole bieżącej generacji, konsole nowej generacji oraz PC, co oznacza konieczność przygotowania i przetestowania dziewięciu odrębnych wersji (Xbox One/X, wersji kompatybilnych z Xbox Series SX, PS4/Pro, wersji kompatybilnej z PS5 oraz PC i Stadia). Powodem opóźnień jest pandemia i praca zdalna, a zdaniem spółki, rozproszenie zespołu spowalnia niektóre etapy prac na grą. Warto mieć na uwadze, że CD Projekt znany jest z przekładania dat debiutów swoich gier, ale tak samo znany jest z ich wysokiej jakości.

Te artykuły również Cię zainteresują

Test ważnego wsparcia

Tego samego dnia zadebiutowała z pełnym sukcesem, gra osadzona w klimacie cyberpunkowym, co także wskazuje, że warto popracować dłużej nad jakością niż wypuścić grę z błędami. Na wykresie, podobnie jak na całym rynku, trwa silna przecena, więc spadki nie dziwią. Wydaje się, że szans na odbicie można szukać przy wsparciu okolic 330 zł, kiedy korekta sięgnie 30%.

cd projekt


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here