Naga MarketsCyberpunk 2077 gra CD ProjektWarszawa, 01.07.2019 (ISBnews) – Data premiery “Cyberpunk 2077”, ustalona na połowę kwietnia 2020 r., jest “bardzo trafiona”, a preordery “idą bardzo dobrze”, poinformował prezes CD Projektu Adam Kiciński. Jednocześnie pozytywnie wypowiada się o początkach GOG Galaxy 2.0 oraz zapowiada silna dawkę informacji dotyczącą najnowszego tytułu studia od początku przyszłego roku. Akcje spółki (GPW: CDR) tracą jednak ponad 1% w trakcie poniedziałkowej sesji.


CD Projekt nie konkuruje z Final Fantasy, przedsprzedaż zadowalająca

“Uważam, że ten kwiecień jest bardzo trafiony” – powiedział Kiciński na spotkaniu z dziennikarzami. Zarząd dewelopera ocenił, że tytuł CD Projekt nie konkuruje bezpośrednio z “Final Fantasy”, którego premiera przypada na podobny okres. Według słów Kicińskiego, preordery na Cyberpunk 2077 “bardzo dobrze wyglądają”.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Jesteśmy dużo bardziej zadowoleni niż W3, ale trzeba być ostrożnym, bo Wiedźmin 3 nie był tak hypowany i okres zbierania preorderów jest jeszcze bardzo krótki” – zaznaczył prezes.

Członek zarządu ds. finansowych Piotr Nielubowicz dodał, że zwyczajowo sprzedaż preorderów “wypłaszcza się” po pierwszym okresie i ponownie “rusza mocno” tuż przed premierą. “Preordery płyną z całego świata. Z zaciekawieniem zauważyliśmy, że Chiny są mocne w preorderach cyfrowych” – wskazał Kiciński.

Jednocześnie zarząd “widzi efekt” w sprzedaży sygnalizowania, że zamówienie na GOG zostawia 100% kwoty dla grupy. Kiciński dodał, że CD Projekt nie planuje zwiększania nakładu kolekcjonerskiego.

Zobacz również: CD Projekt zadowolony z przedsprzedaży Cyberpunka. Chce pobić Wiedźmina 3

Akcje CD Projekt najpierw testują 3-tygodniowe szczyty, a potem tracą

Notowania CDR w pierwszy dzień lipcowego handlu otwierały się powyżej poziomu 218 złotych, testując 3-tygodniowe maksima, następnie jednak spadając o ponad 1%, co jest najsilniejszą jednodniową deprecjacją od niemal miesiąca

Od strony technicznej CD Projekt nadal porusza się w kanale bocznym, który kontroluje cenę nieprzerwanie od kwietnia (poza chwilowym wybiciem w czerwcu):

wykres cd projekt CDR
CD Projekt traci silniej w poniedziałek. Akcje CDR D1

CD Projekt planuje mocną dawkę nowych informacji o ‘Cyberpunku’ od początku 2020

CD Projekt zakłada “mocną dawkę” nowych informacji o grze “Cyberpunk 2077” od początku przyszłego roku oraz znacznie większą kampanię marketingową niż w przypadku Wiedźmina 3, poinformowali członkowie zarządu.

“Na Gamescom pokażemy to samo, co na E3. Następnie będzie streaming na PAX i pierwsze publiczne demo na tych targach. Następnie czeka nas masa międzynarodowych eventów na różnych kontynentach z komunikacją do lokalnych mediów. Na początku przyszłego roku szykuje się preview i mocna dawka informacji, gdyż dziennikarze growi już będą grali w grę” – powiedział Kiciński na spotkaniu z dziennikarzami.

Dodał, że nie będzie komunikacji multiplayera. “Kiedyś powiedzieliśmy, że będzie coś. Po to przejęliśmy Wrocław, żeby się udało, ale nie chcemy obecnie o tym dyskutować, aby nie rozpraszało komunikacji” – wskazał prezes.

W ub.r. CD Projekt przejął wrocławskie studio deweloperskie Strange New Things. Na jego bazie CD Projekt Red, należący do CD Projekt, otworzył nowe studio – CD Projekt Red Wrocław.

CD Projekt ocenia początek GOG Galaxy 2.0 jako bardzo obiecujący

CD Projekt ocenia, że początek GOG Galaxy 2.0 jest bardzo obiecujący, poinformował prezes Adam Kiciński. W jego ocenie, jeżeli gracze zaakceptują to rozwiązanie, przełoży się to na korzyści dla grupy.

“GOG Galaxy 2.0 nie konkuruje z innymi platformami. Wystarczy, że gracz tylko raz się złączy. Galaxy 2.0 ma głęboki sens dla graczy – daje szansę zunifikowania listy swoich gier i możliwość widzenia, w co grają znajomi. Teraz to jest rozproszone. Jeśli graczom się spodoba, będziemy mieli dużo użytkowników, a to przełoży się na korzyści dla grupy, ‘Cyberpunk’, ‘Gwinta’ i kolejnych własnych produktów” – powiedział Kiciński podczas spotkania z dziennikarzami.

“Początek jest bardzo obiecujący – pierwsze reakcje serwisów growych na zamkniętą betę bardzo dobre. Inne platformy nie muszą się zgadzać, aby gracze podłączyli się do GOG. Zaczynamy od współpracy z Microsoft. Będą integracje oficjalne i poprzez społeczności. Ewentualne blokowanie GOG Galaxy 2.0 przez inne platformy wydaje się nielogiczne” – dodał prezes.

Wcześniej CD Projekt podał, że rozpoczął beta testy GOG Galaxy 2.0, który ma połączyć gry użytkownika z różnych platform w jedną listę i wszystkich przyjaciół w jednej aplikacji. Po połączeniu GOG Galaxy 2.0 z innymi platformami, aplikacja zaimportuje wszystkie gry do jednej biblioteki. Użytkownik będzie mieć podgląd aktywności znajomych z połączonych platform i widzieć ich status online z ochroną danych.

CD Projekt liczy, że GOG Galaxy 2.0 będzie zwiększał sprzedaż GOG przy wzroście użytkowników platformy, poinformował wówczas prezes Adam Kiciński.

(ISBnews)Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here