Naga MarketsCD Projekt pozytywnie wyróżnił się na tle większości spółek z indeksu WIG20Na zamknięciu tygodnia pojawił się niewielki spadek w obszarze największych spółek. Generalnie zniżkowała większość spółek WIG20, pogorszenie nastrojów było obserwowane dla sektora bankowego, paliwowego, energetyki oraz spółek handlowych (z odzieżówką włącznie). Przed mocniejszym spadkiem indeksu broniła mocna zwyżka CDPROJEKT.

CD Projekt ze zwyżką, spadek WIG20

Na wykresie 60-min FW20 notowania instrumentu pozostają w trendzie bocznym. Kurs ponownie narusza podstawę wcześniejszego kanału (2225 pkt.), chociaż niewykluczone, że po ostatnim fałszywym, dolnym wybiciu, powinno się ją skorygować w dół. Wskaźniki AT w tym interwale naprzemiennie dają sygnały kupna/sprzedaży co jest charakterystyczne dla tendencji bocznej, ale RSI jest cały czas w strefie neutralnej nie wykazując skrajnych stanów rynku.Na wykresie dziennym kurs powrócił do granic wcześniejszego kanału wzrostowego. Możliwy do wyodrębnienia przyspieszony trend (linie przerywane na wykresie) raczej będzie trudny do utrzymania. Skupisko ostatnich świec potwierdza wskazania wykresu 60-min – fazę konsolidacji. Wcześniejszej świece wisielca i spadającej gwiazdy dowodziły problemów z wejściem na wyższe poziomy cenowe, natomiast ostatnie sesje o nieco wydłużonych korpusach o naprzemiennych kolorach sugerują rosnącą nerwowość przed oczekiwanym wybiciem.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na MACD pojawił się sygnał sprzedaży, RSI obsunął się poniżej bariery 70 pkt, obniżenie wzrostowego impetu sygnalizuje zejście DM+ poniżej linii ADX. Poranne zmiany kontraktów terminowych na główne indeksy nie wykazują mocniejszych wahań implikując neutralny początek sesji dla FW20.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos kurs | notowanie funta | forum giełda | pgnige notowania | dino notowania | forum giełdowe | biomed lublin kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here