Naga MarketsWczorajsza sesja na krajowym rynku, mimo lokalnego rozchwiania w ciągu dnia, ostatecznie przyniosła dość stabilne zachowanie FW20, kurs rozliczeniowy wypadł w pobliżu poprzedniego zamknięcia. Na wykresie dziennym jest utrzymana faza konsolidacji, wydłużone cienie wczorajszej szpulki informują, że wykazywana poprzedniego dnia równowaga jeszcze jest dość chwiejna. Kurs narusza strefę wsparcia (1640 pkt.) zniesienia 38,2% z wcześniejszej marcowo lipcowej fali wzrostowej.

FW20: Na wykresie dziennym jest utrzymana faza konsolidacji

Wykazywane wcześniej pozytywne dywergencje na RSI jak na razie nie znajdują przełożenia w zmianie kursu. Podobnie jak dzień wcześniej, przed głębszym spadkiem indeksu chroniły zwyżki ALLEGRO i CDPROJEKT. Natomiast wciąż pod silną presją jest segment paliwowy, wyraźnie słabszy dzień miał wczoraj również sektor finansowy. Uwagę zwracają nowe roczne minima dla wielu największych spółek w tych segmentach.

Te artykuły również Cię zainteresują

W odniesieniu do dzisiejszej sesji zwracamy uwagę na popołudniowy komunikat CDPROJEKT o kolejnym przesunięciu debiutu flagowej produkcji Cyberpunk 2077 na 10 grudnia. To może być słabo odebrane przez akcjonariuszy, zwłaszcza że do świąt, istotnych dla spółek gamingowych, nie pozostanie zbyt wiele czasu. Wczorajszy raport CCC o wynikach finansowych za III kw wykazał nieznacznie niższą sprzedaż względem szacunków z początku października i lepszy wynik operacyjny (niewielki zysk, w miejsce szacowanej straty).

W sumie oczekiwana reakcja, biorąc pod uwagę okres pandemii, może być neutralna. Na wykresie 60-min kurs FW20 w trakcie sesji inicjował dolne wyłamanie z kilkudniowego kanału bocznego. Bliżej zamknięcia sesji w stylu formacji objęcia kurs powrócił do wnętrza kanału, jednak jego podstawa została wyraźnie osłabiona. Biorąc pod uwagę słabsze zachowanie kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne względem wczorajszego popołudnia, z dzisiejszą sesją jest dość prawdopodobne ponowienie dla FW20 próby dolnego wybicia.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here