Naga MarketsCyberpunk 2077CD Projekt podjął decyzję o przesunięciu ustalonej wcześniej daty premiery gry “Cyberpunk 2077” na 10 grudnia 2020 roku, podała spółka.

CD Projekt: premiera “Cyberpunk 2077” przesunięta na 10 grudnia br.

“Przesunięcie daty premiery wynika ze złożoności finalnych procesów optymalizacji działania gry na dziewięciu platformach obecnej i przyszłej generacji Xbox One/X, wsteczna kompatybilność na Xbox Series S/X, PlayStation 4/Pro, wsteczna kompatybilność na PlayStation 5, PC, Stadia, na których zostanie wydana oraz testowania jej na tych platformach w warunkach dużego rozproszenia zespołu produkcyjnego. Wskazane działania wymagają zapewnienia dodatkowego czasu ze strony spółki”  – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują

W ocenie zarządu przesunięcie daty premiery o 21 dni pozostaje w długoterminowym interesie spółki i jej akcjonariuszy, podano także.

CD Projekt: Gra ‘Cyberpunk 2077’ jest gotowa, ale nadal podnosimy jej jakość

Gra “Cyberpunk 2077” jest gotowa, o czym świadczy zakończenie procesu jej certyfikacji, niemniej jednak trwają wciąż prace nad podnoszeniem jej jakości – stąd decyzja o przełożeniu premiery gry o 21 dni do 10 grudnia, podało CD Projekt. Spółka podkreśla, że najważniejszym wyzwaniem jest konieczność przygotowania i przetestowania dziewięciu odrębnych wersji gry.

“Niektórzy spośród was mogą zastanawiać się, jak dzisiejszy komunikat ma się do informacji, że gra już jakiś czas temu osiągnęła status ‘gold’. Zakończenie procesu certyfikacji – równoznaczne z osiągnięciem statusu ‘gold’ – oznacza, że gra jest gotowa, może zostać ukończona i zawiera całą planowaną zawartość. Nie oznacza natomiast, że zaprzestaliśmy prac związanych z podnoszeniem jej jakości. Wręcz przeciwnie – na tym koncentrują się wysiłki, które doprowadzą do wydania tzw. Day 0 patcha w dniu premiery. To właśnie ten etap projektu został przez nas niedoszacowany” – napisali wiceprezes Marcin Iwiński i członek zarządu Adam Badowski w oświadczeniu zamieszczonym na profilu spółki na Twitterze.

Podkreślili, że najważniejszym wyzwaniem, z jakim spółka musi się obecnie zmierzyć jest jednoczesna premiera gry na konsole bieżącej generacji, konsole nowej generacji oraz PC, co oznacza konieczność przygotowania i przetestowania dziewięciu odrębnych wersji (Xbox One/X, wersji kompatybilnych z Xbox Series S|X, PS4/Pro, wersji kompatybilnej z PS5 oraz PC i Stadia), jednocześnie pracując “z domu”.

“Biorąc pod uwagę fakt, że w toku produkcji ‘Cyberpunk 2077’ zaczął być traktowany niemal jak gra dedykowana na nową generację konsol, musimy upewnić się, że wszystko działa, jak należy. Wiemy, że – biorąc pod uwagę skalę i złożoność projektu – 21 dni może się wydawać krótkim okresem, ale zaufajcie nam, wystarczającym” – podsumowali członkowie zarządu.

CD projekt podał w komunikacie, informując o przesunięcie daty premiery, że decyzja ta wynika ze złożoności finalnych procesów optymalizacji działania gry na dziewięciu platformach obecnej i przyszłej generacji Xbox One/X, wsteczna kompatybilność na Xbox Series S/X, PlayStation 4/Pro, wsteczna kompatybilność na PlayStation 5, PC, Stadia, na których zostanie wydana oraz testowania jej na tych platformach w warunkach dużego rozproszenia zespołu produkcyjnego. Wskazane działania wymagają zapewnienia dodatkowego czasu ze strony spółki.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria “Wiedźmin”, obecnie trwają prace nad “Cyberpunk 2077”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here